İktidara yakın anket şirketinden AKP'ye kötü haber! İttifak yüzde 50 oy oranını bulamıyor! HDP kilit parti

İktidara yakın anket şirketinden de AKP'ye anket şoku geldi. Son ankette oyunu en çok artıran partilerden biri yine HDP oldu

İktidara yakın anket şirketinden AKP'ye kötü haber! İttifak yüzde 50 oy oranını bulamıyor! HDP kilit parti
Yayınlanma Tarihi : 03 Ekim 2022 14:53

OPTİMAR tarafından yapılan ankette AKP için hiçte iyi olmayacak bir sorun çıktı. Optimar tarafından  2 bin 231 kişi üzerinde yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan anket iktidarı sarsacak türden oldu. 

Hürriyet gazetesi gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin köşesine taşıdığı sonuçlara göre ekonomik kötü gidişat gündemin ilk sırasındaki yerini korudu.

“Türkiye’nin en önemli sorunu nedir?” sorusuna ankete katılanların yüzde 62.4’ü ekonomi cevabını verirken onu yüzde 9.1’le işsizlik takip etti. Ekonomi ve işsizlik yüzde 71.5’e ulaşırken, Suriyeliler yanıtını verenler ise yüzde 7.1’le üçüncü sırada yer aldı.

“HDP KİLİT KONUMDA”

Optimar’ın anketine göre; “Bugün seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?” sorusuna kararsızlar dağıtıldığında ankete katılanların yüzde 37.8’i “AK Parti” cevabını verirken, “CHP” yüzde 25.9’la ikinci sırada yer aldı.

“HDP”nin yüzde 11 çıktığı ankette “İYİ Parti” yüzde 9.8’le dördüncü sırada yer aldı. “MHP” diyenlerin oranı ise yüzde 9.5’e yükseldi.

Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 47.9 çıkarken, 6’lı masanın oy oranı ise 37.8'e çıktı. Selvi yazısında “HDP yüzde 11’le kilit parti konumuna yükseldi” diye yazdı.