İmamoğlu Kılıçdaroğlu'na Oh çektirecek açıklamayı yaptı! Aday değilim

Adı Cumhurbaşkanı adayları arasında geçen Ekrem İmamoğlu adaylık meselesine kapıyı kapattı.

İmamoğlu Kılıçdaroğlu'na Oh çektirecek açıklamayı yaptı! Aday değilim
Yayınlanma Tarihi : 09 Eylül 2021 18:40

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz haftalarda belediye başkanlarının bir dönem daha devam etmesi gerektiğini ifade etmiş ve Cumhurbaşkanı adaylıklarına sıcak bakmamıştı.

Ekrem İmamoğlu günler sonra konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'na ve Erdoğan'a oh çektirecek açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu Erdoğan karşısında aday olmak istiyor. AKP cephesi ise Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istiyor.

Erdoğan karşısında Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun şansı çok yüksek. Ancak CHP yönetimi ise Kılıçdaroğlu konusunda ısrarcı. 

CHP medyası ve CHP yandaşı anketçilerde Kılıçdaroğlu'na yoğun bir destek sunuyor. İşte bu ortamda Ekrem İmamoğlu'nun beklenen açıklaması geldi.

Politik Yol'a konuşan İmamoğlu İstanbul'da kalacağını duyurdu.

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamaları şu şekilde oldu:

Ben şu anda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Bu durumda bana düşen belediye başkanlığını en iyi şekilde yapmak. Bene görevimi en iyi şekilde yaparsam memleketin kurtuluşuna en büyük hizmeti yapmış olurum.

Şu an benim aklımdan geçen ve amacım, İstanbul’da görevini en iyi yapan bir belediye başkanı olmaktır. Dahası hedefim, İstanbul’da tarihin en başarılı belediye başkanı olmaktır, daha ötesi yok.

Ben bunu yaparsam zaten değişim olacaktır değişime büyük bir katkı sunmuş olurum. Yani birilerinin dediği gibi İstanbul’u alan Türkiye’yi alır tezine de damga basmış olacağım. Benim yapmak istediğim budur. İnşallah az önce ifade ettiğim gibi İstanbul’un en başarılı belediye başkanı olurum.