İmamoğlu veya Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığına Özgür Özel'den flaş cevap

CHP'li Özgür Özel katıldığı bir televizyon kanalında Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili sorulara yanıt verdi.

İmamoğlu veya Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığına Özgür Özel'den flaş cevap
Yayınlanma Tarihi : 03 Nisan 2022 20:34

CHP ve İyi Parti tabanında seçmenin büyük bir bölümü ya Mansur Yavaş'ın ya da Ekrem İmamoğlu'nun aday yapılmasını  istiyor. CHP Genel merkez yöneticileri ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için büyük bir baskı kurmaya çalışıyor. Bu kapsamda Merdan Yanardağ, Hakan Aygün ve Kemal Özkiraz ile Eren Erdem gibi isimler de sürekli olarak Kemal Kılıçdaroğlu propagandası yapıyorlar.

Bu durum Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan muhalefet seçmeninde rahatsızlık yaratırken CHP'li Özgür Özel TV100 yayınında adaylık konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Özgür Özel AKP'nin adayımız Erdoğan'dır açıklaması yapmadığını da öne sürdü. Oysa AKP ve MHP her fırsatta adaylarının Erdoğan olduğunu dile getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Mehmet Ali Şahin katıldığı bir programda bizim adayımız Erdoğan'dır açıklamasında bulunmuş ve CHP'nin adayının da Kılıçdaroğlu olması gerektiğinin altını çizmişti. Siyaset gündeminden zerre haberi olmayan Özgür Özel bakın TV100 ekranlarında neler söyledi..

"Millet İttifakı ve 6'lı mutabakata gelince bahsettiğiniz konuya geleyim. 50+1'lik sistem bütün partilerde olduğu gibi ittifak arayışını gündeme getiriyor. Bizim tarafta bu işin mimarı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener çıktıkları bu yolda önemli mesafe almış durumdalar. AK Parti bizim adayımız "Recep Tayyip Erdoğan'dır" açıklamasını yapmadı. Biz duymadık. Bizim göstereceğimiz aday Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. Bizim göstereceğimiz adayın seçimi kazanacak bir aday olması esas. Bunun altını Kemal Kılıçdaroğlu çiziyor. Adayımız ittifak parti liderlerinin mütabakatını taşıyan bir aday olacak."