İmamoğlu'ndan hain tepkisi: 'Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş 'hain' ifadesine gülüyor'

Ekrem İmamoğlu'ndan flaş yorum! İmamoğlu twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Bir Trabzonlu olarak memleketimde bu şovun yapılmasını kınıyorum'' ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu'ndan hain tepkisi: 'Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş 'hain' ifadesine gülüyor'
Yayınlanma Tarihi : 30 Ocak 2022 22:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün bir tören konuşma sırada kürsüye gelen küçük bir çocuk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için "Hain" dedi, AKP için oy istedi. Ne olduysa ondan sonra oldu. CHP'den çok sayıda isim o görüntülere tepki gösterdi. 

Trabzon'da küçük bir çocuğun CHP lideri Kılıçdaroğlu için hain diye seslenmesi siyasette tartışma konusu oldu. Muhalefet kanadından sert tepkiler gelirken en sert açıklamayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptı.

Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili olarak twitter hesabından yaptığı açıklamada  ''Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi. Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor. Trabzon’un iyi kalpli tüm insanları bu kötü duygulardan uzak duracaktır. Bir Trabzonlu olarak memleketimde bu şovun yapılmasını kınıyorum'' ifadelerine yer verdi.