İsmail Küçükkaya'dan Erdoğan iddiası! Seçime doğru istediği şeyi açıkladı

Halk TV programcısı ve Halktv.com.tr yazarı Gazeteci İsmail Küçükkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirirken "Oldu olacak MGK’dan bi karar çıkartsın CHP’yi kapattırsın" ifadesini kullandı.

İsmail Küçükkaya'dan Erdoğan iddiası! Seçime doğru istediği şeyi açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 30 Eylül 2022 16:40

FOX TV'den Halk TV'ye geçtikten sonra yazılarıyla da Halktv.com.tr adresinde okuyucularıyla buluşan  İsmail Küçükkaya seçime doğru dikkat çeken iddialarda bulundu. Erdoğan'ın CHP'yi Milli Güvenlik sorunu olarak görmesine ilişkinde açıklamalarda bulunan İsmail Küçükkaya yazısını dikkat çeken ifadelerle noktaladı. 

Halk TV yazarı İsmail Küçükkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle seçime giden süreçte 'dikensiz gül bahçesi istediğini' söyledi. 

"Muhalefet olmasın, medya eleştiri yapmasın, kurumlar denetlemesin, yargı engel çıkarmasın, iş dünyası ve sivil toplum kendisini hep desteklesin" diyen Küçükkaya, şöyle devam etti:

"Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, o ülkenin ana muhalefet partisini ‘milli güvenlik sorunu’ olarak tanımlayabilir mi? Oldu olacak MGK’dan bi karar çıkartsın CHP’yi kapattırsın.

Arkadaşlar; iktidar tüm rejimlerde var; muhalefet demokratik ülkelerde. Bir rejimi demokratik yapan o ülkede etkili, serbest ve alternatif bir muhalefetin, özgür medyanın, bağımsız yargının ve güçlü sivil toplumun bulunmasıdır. Bilinçli bir halk da varsa alın size gerçek manada ileri bir demokrasi.

Şimdi siz bana söyleyin: Bunların hangisi Türkiye’de var? (...)"

Yazının tamamı.