İstanbul CHP'den geri alınacak. Acı ama gerçek

2024 yerel seçimleri için muhalefeti bekleyen büyük tehlike..

İstanbul CHP'den geri alınacak. Acı ama gerçek
Yayınlanma Tarihi : 28 Mart 2022 19:05

Bugün Esenyurt'ta düzenlenen bir etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan bir söz verdi partililere..

Erdoğan şunları söyledi "İnanıyorum 2023'te yapılacak seçimler, Esenyurt'ta yeni bir dönemin başlangıcına vesile olacak ve 2024'te de kaybedilen belediyemizi geri alacağız'' 

Evet işte bu mesaj aslında çok şeyi ifade ediyor..

Hani bugün Kemal Kılıçdaroğlu diyor ya;

biz Ankara ve İstanbul'u AKP'ye bırakamayız. Bunu tabanımıza anlatamayız. Bu yüzden Belediye başkanlarımız aday olamazlar... 

Evet bu sözlere Kılıçdaroğlu taraftarları da canla başla sarılıyor ve onun aday olmasını istemeyenlere işte bu gerekçeyi sunuyorlar. Bazıları da var ki iyiden iyiye kötü niyet içerisindeler. Neymiş Kılıçdaroğlu Alevi olduğu için adaylığına karşı çıkılıyormuş. Gerçeklerden bu kadar mı uzak olunur? 

Adam 9 seçim kaybetmiş. Başarısız.. Erdoğan karşısında şansı yok. Tarafsız ve Kararsız seçmende 9 seçim karşılık bulmamış şimdi mi karşılık bulacak. Birde utanmadan bazıları ya biz ya da Erdoğan o halde diyorlar. Aday dayatması yapıyorlar birde...

Ve Kılıçdaroğlu olmasın diyenlere de hakaretler, tehditler havalarda uçuşuyor. Bu vizyonsuzlara şunu hatırlatmakta fayda var..

Hani seçimi kaybedersek en azından İstanbul ve Ankara'da bizde kalır diyorlar ya.. Bu yüzden Belediye başkanları yerine Kılıçdaroğlu'nu önümüze sürüyorlar..

Hiç merak etmesinler.. Bir sonraki yerel seçimde eğer Cumhurbaşkanlığı seçimlerini tekrar AKP kazanırsa İstanbul AKP'ye geçecek..

Çünkü bir sonraki seçimde HDP kendi adayını çıkaracak. İyi Parti'de öyle.. Diğer muhalefet partileri de.. 2019'da bu partiler aday çıkarmış olsaydı şuan zaten belediye AKP'deydi.. Yani o bir kere olur CHP adayı seçilsin diye muhalefetin aday çıkarmama kararı alması.

2023 seçimleri iktidarın değil muhalefetin son şansı.. Bu şansı da Kemal beyle kaçıracak olan her kim olursa siyaset sahnesinden silinecek. Altılı masa altılı masa diye tutturdukları o masa bir daha toplanmamak üzere dağılacak. Ya Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu aday olmalı taleplerine kulak vermeyen her kim olursa olsun bedelini bir sonraki seçimde sandığın dibine gömülerek çok ağır ödeyecek. Bu oyunu bozacak tek bir kişi var.. O da Meral Akşener'den başkası değil. Ya Akşener tabanın sesine kulak verecek ya da bir seçimi daha AKP'ye hediye etmek isteyen Kemal bey ve etrafını saran gerçeklerden uzak kişilerin peşine takılacak. İkinci seçeneği tercih ederse geçmişler ola..

SADIK ŞİMŞEK