İyi Parti duyurdu! Millet ittifakı dağıldı.. Seçimle birlikte bittiği bildirildi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Millet İttifakı’nın bir seçim ittifakı olduğunu ve seçimle birlikte bu ittifakın sonlandığını açıkladı. CHP'den henüz bu açıklamaya bir yorum gelmedi.

İyi Parti duyurdu! Millet ittifakı dağıldı.. Seçimle birlikte bittiği bildirildi
Yayınlanma Tarihi : 01 Haziran 2023 16:20

Seçimlerden bir yıl önce bir araya gelerek pek çok alanda ortak çalışma yürüten ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı göstererek seçimlerde de birlikte hareket eden Millet İttifakı’nın akıbeti netleşmeye başladı.

Millet İttifakı’nın bundan sonraki süreçteki birlikteliğine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır  Erdem, Millet İttifakı’nın bir seçim ittifakı olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Seçim ittifakı, seçim sonunda bitti. Bu ittifak cumhurbaşkanı adayı Sayın Kılıçdaroğlu’nu seçtirmek için bir ittifaktı, bir güç birliğiydi. Siyasi partiler doğal olarak birbirlerinin rakibidir ve yollarına böyle devam ederler. Millete kendi kadro ve programlarıyla hizmet etmek üzere siyaset yaparlar. Bugünden itibaren bir seçim ittifakının olması zaten beklenemez. Bu ittifakın devam etmesi siyaseten de doğru bir yaklaşım değil.”

Kaynak:Haber Kaynağı