İyi Parti ve CHP arasında oy tartışması! Öztrak, İyi Parti’li Ağıralioğlu’na yanıt verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun "Biz olmasak CHP Cumhur İttifakı'ndan ne kadar oy alabilir?" çıkışıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İyi Parti ve CHP arasında oy tartışması! Öztrak, İyi Parti’li Ağıralioğlu’na yanıt verdi
Yayınlanma Tarihi : 31 Ocak 2022 20:55

CHP ve İyi Parti arasında oy tartışması yaşandı. CHP'den nasıl bir açıklama geleceği merak konusu olurken parti sözcüsü bugün basının karşısına geçti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken İyi Parti'ye de yanıt vermeyi ihmal etmedi. Öte yandan Faik Öztrak açıklamasında AKP'ye de göndermelerde bulunmayı ihmal etmedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun "Biz olmasak CHP Cumhur İttifakı'ndan ne kadar oy alabilir?" çıkışıyla ilgili, "Millet İttifakı olarak herkesin düşüncesini özgürce ifade etmesi için mücadele ediyoruz. Hepimizin farklı değerlendirmeleri olabilir. Bu vesileyle şunu da belirteyim; Biz CHP olarak herkesin oyuna talibiz" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin gerçekleştirdiği Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da kaldığı otelin günlük ücretini gündeme getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'a cevap veren Öztrak, "O kadar akıl yok ki Genel Başkanımızın videosunun gecesinde aynı sisteme başvuruyorlar. Aynı dakika yandaş gazeteciler, bomboş işler" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun anlattığı şeyin tam olarak bu durum olduğunu söyleyen Öztrak, "Hepsi aynı tweeti atmış. Akıl fukarası olmak lazım. Hamza Dağ'a şunu söyleyeyim; kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş" dedi.

"Millet İttifakı olarak herkesin düşüncesini özgürce ifade etmesi için mücadele ediyoruz"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun "Biz olmasak CHP Cumhur İttifakı'ndan ne kadar oy alabilir?" çıkışı hakkında açıklamalarda bulunan Öztrak, "Biz Millet İttifakı olarak işsizlik ve yoksulluk arasında ezilen milletimizin sıkıntılarını çözmek, milletimizin önünü açmak, Türkiye'ye gerçek demokrasiyi getirebilmek için bir araya gelen partileriz. Millet İttifakı olarak herkesin düşüncesini özgürce ifade etmesi için mücadele ediyoruz. Hepimizin farklı değerlendirmeleri olabilir. Bu vesileyle şunu da belirteyim; Biz CHP olarak herkesin oyuna talibiz. Genel Başkanımız, "helalleşmek için, toplumun barışması ve kucaklaşması için ben ateşten gömleği giydim" diye boşuna söylemiyor. Biz bu ülkede kavgayı bitirmeye talibiz" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı