İyi Parti'de tepki çeken görevden alma

Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti'de beklenmedik gelişme. Yavuz Ağıralioğlu görevden alındı.

İyi Parti'de tepki çeken görevden alma
Yayınlanma Tarihi : 30 Mart 2022 18:04

İYİ Parti Başkanlık Divanı değişti, Yavuz Ağıralioğlu dışarıda kaldı Teşkilat Başkanı Koray Aydın Siyasi İşler Başkanı olurken, Teşkilat ve Gençlik Politikaları başkanlıkları doğrudan Akşener'e bağlandı..

CHP'Yİ ELEŞTİRİYORDU

Şimdilerde altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermeye hazırlandığı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Yavuz Ağıralioğlu sert sözlerle eleştiriyordu. Hatta adaylığına karşı çıkan  isimlerden de biriydi. 

Ağıralioğlu, "Demokrasi ülkeye Diyarbakır'dan gelecektir diyenlerin ve bize çözüm sürecini, devamında da 1212 şehidimiz ile acıyı yaşatanların yaptıkları ortadadır" demişti. Görev yeri değiştirilen bir diğer isim Koray Aydın da Aralık ayında Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığını değerlendirirken "Kazanamama ihtimali olan birinin uygun olmayacağını söyleyeceğiz, sonuç odaklı düşüneceğiz" açıklamasında bulunmuştu.

İyi Parti'deki bu görevden almalar şunu gösteriyor. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan her kim varsa bu şekilde cezalandırılacak. Anlaşılan İyi Parti'de tabanın Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'nun adaylığını istemesine rağmen Kılıçdaroğlu'nda karar kılmış durumda. Anlaşılan bir seçim daha iktidara teslim edilecek. Anlaşılan son umut olan Meral Akşener'de Kılıçdaroğlu'nun adaylığını gazlayanların oyununu bozmayacak.