İyi Parti'de yaşanan skandal görevden almanın perde arkası! Yavuz Ağıralioğlu anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği için CHP'lilerin ve HDP'lilerin hedefi olan Yavuz Ağıralioğlu, Meral Akşener tarafından İyi Parti'deki görevinden alındı. Bu skandal görevden almanın perde arkası ilk kez ortaya çıktı.

İyi Parti'de yaşanan skandal görevden almanın perde arkası! Yavuz Ağıralioğlu anlattı
Yayınlanma Tarihi : 01 Nisan 2022 21:30

Ankara gündemine oturan Yavuz Ağıralioğlu'nun görevden alınması İyi Parti'nin Milliyetçi tabanında rahatsızlık yarattı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyareti sırasında yaptığı açıklamaları sert sözlerle eleştiren Yavuz Ağıralioğlu gerek CHP gerekse HDP'liler tarafından hedef tahtasına oturtulmuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına da karşı çıkan Yavuz Ağıralioğlu ani bir kararla görevden alındı.

Ankara gündemini sallayan görevden almanın detayları da ilk kez ortaya çıktı. Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamasıyla ortaya çıkan skandal İyi Parti'nin Milliyetçi tabanında bir kez daha deprem etkisi yarattı. 

AKŞENER HABER BİLE VERMEMİŞ

Meral Akşener'in haber dahi vermeden Yavuz Ağıralioğlu'nu görevden aldığı ortaya çıktı. Konuyla ilk kez konuşan Yavuz Ağıralioğlu yaşananların perde arkasını anlattı.

İYİ Parti Başkanlık Divan’ından çıkarılan İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, ilk kez Medyascope’tan Okan Yücel'e konuştu.

''BEN DE SİZİNLE BİRLİKTE ÖĞRENDİM''

Başkanlık Divanı’ndan çıkarılacağından haberdar edilmediğini belirten Ağıralioğlu, “Karar bana bildirilmemişti, ben de sizinle birlikte öğrendim” dedi.

Kararın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmediklerini de belirten Ağıralioğlu, “Tasarruf genel başkanın. Karardan sonra görüşmedik. Karar genel başkana ait olduğu için genel başkanın konuşması usülen daha uygun olur” ifadelerini kullandı. 

''BİR ŞEY SÖYLEYEMİYORUM''

Ağıralioğlu ayrıca Başkanlık Divanı’ndan çıkarılmasının kırgınlığa yol açıp açmadığına ilişkin soruya “Kararın sebebi kırgın olup olmadığımı belirler. Sebebini henüz bilmiyorum dolayısıyla bir şey söyleyemiyorum” diyerek yanıt verdi. 

BBP GENEL BAŞKANI MI OLACAK?

Öte yandan bazı basın yayın organlarında Yavuz Ağıralioğlu'nun İyi Parti'den ayrılarak BBP'ye geçeceği öne sürülmüştü. Bu konuyla ilgili de açıklamalarda bulunan tecrübeli siyasetçi istifa etmeyi düşünmediğini belirtti.