İyi Parti'den CHP'ye Masa Şoku

Halk TV programcısı Gazeteci İsmail Saymaz yayınladığı son yazısında İyi Parti lideri Meral Akşener'in altılı masa toplantısında rahatsız olan kişilerden biri olduğunu öne sürdü.

İyi Parti'den CHP'ye Masa Şoku
Yayınlanma Tarihi : 14 Şubat 2022 15:53

Saymaz bu toplantıda Akşener'in rahatsız olduğunu belirterek o gece pek konuşmadığını dile getirdi.  Saymaz, yazısını şöyle sürdürdü:

İyi Parti'nin bir ağır topuna "Neden?" diye sordum.

Şöyle dedi:

"Üzerinde anlaşılması gereken, sadece parlamenter sistem konusuydu. Ama öyle ileri noktaya taşıdılar ki, gelecekte problem olacak bir yapı inşa ettiler. Yeni partiler kendilerine alan açma mücadelesi veriyor. İleride istekler zirve yapar. Belli konularda anlaşmakta sıkıntı çıkar. Grup kurmaya kadar istekler var. Olması gereken, 'Parlementer sistemde anlaştık' demekti. Büyük anlam yüklendi."

İyi Partili yetkili, Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek "Adaylık düşündüğü için herkese taviz vermeye hazır bir halde olduğunu görüyorum. Onun bu halinin sezilmesinin ileride daha büyük sıkıntılar çıkaracağını düşünüyorum."

Evet durum bundan ibaret. Anlaşılan İyi Parti de seçmenin isyanını duymuş görünüyor. Şu aşamadan sonra yapılması gereken İyi Parti'nin Kemal beyi bu ısrarından vazgeçirmek ve seçmenin sesine kulak vererek Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun önüne engel olmaya çalışan CHP Genel Merkezini bu sevdadan vazgeçirmek için tavrını koymak olmalıdır. Aksi takdirde Yavaş ve İmamoğlu engellenir Kılıçdaroğlu desteklenirse seçimdeki hezimetten İyi Parti'de sorumlu tutulur.. - SADIK ŞİMŞEK- ULUSALPOST