İyi Parti'den yerel seçimlerde AK PARTİ'ye destek! Fatih Altaylı'dan çarpıcı duyuru

Gazeteci Fatih Altaylı, bugün kendisine ait internet sitesindeki köşesinde “İyi Parti’den sürpriz gelebilir” diye yazdı.

İyi Parti'den yerel seçimlerde AK PARTİ'ye destek! Fatih Altaylı'dan çarpıcı duyuru
Yayınlanma Tarihi : 12 Eylül 2023 16:17

Gazeteci Fatih Altaylı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP ile ittifak yapmayacakları, Ankara ve İstanbul’da kendi adaylarını çıkaracakları açıklamasının parti içinde yansımalarını “İYİ Parti’den sürpriz gelebilir” başlıklı bugünkü yazısında yazdı.

Parti içinde Akşener’e çok da uzak olmayan bir grupta “Güçlü olamadığımız yerlerde, parti ayrımı yapmaksızın, seçmenimize ters gelmeyecek adayları destekleyebilmeliyiz” fikrinin hakim olduğunu belirten Altaylı, bu fikri savunanların, “Geçen yerel seçimlerde kimi yerlerde AK Parti adayını, hatta kimi yerlerde MHP adayını destekledik. Bunu da bu partilerle kurumsal bir işbirliği yapmadan, ülke menfaati için yaptık. Bu kez de kimi yerlerde CHP adayını, kimi yerlerde iyi hizmet yapan AKP adayını destekleyebilmeliyiz” dediğini ifade etti. 

Parti içinde “Konya’da başarılı buldukları AKP’li mevcut belediye başkanını, Kars’ta keza mevcut AKP’li başkanı, İstanbul’da aday gösterilirse İmamoğlu’nu ve Ankara’da Mansur Yavaş’ı desteklemeliyiz” görüşü de olduğunu söyleyen Altaylı, “Cumhurbaşkanlığına layık gördüğümüz iki ismi yerelde desteklememek mantıklı değil” ifadesinin de dillendirildiğini belirtti.