İyi Parti'yi uykudan uyandıracak anket! Erdoğan'a fark atan tek aday

Eren Erdem ve CHP Genel Merkezindeki bazı yöneticiler her ne kadar Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa seçim kesin kazanılıyor dese de tarafsız anket şirketleri tersini söylüyor. İyi Parti'yi uykudan uyandıracak bir anket gündem oldu

İyi Parti'yi uykudan uyandıracak anket! Erdoğan'a fark atan tek aday
Yayınlanma Tarihi : 31 Mart 2022 01:22

CHP Genel Merkezi ısrarla Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı göstermeye çalışıyor. Taban ise Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'ın aday olmasını istiyor.

İYİ PARTİ'DE TUHAF DEĞİŞİM

İyi Parti'de Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren isimlerle ilgili beklenmedik bir karar alındı. Koray Aydın'ın görevi değiştirilirken, Yavuz Ağıralioğlu ise liste dışı bırakıldı. Bu durum özellikle İyi Parti'nin milliyetçi tabanında tepkiye yol açtı. Her iki ismin de ortak özelliği Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkması.. Ancak İyi Parti'nin yanlış yolda olduğunu ve acilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına verdiği desteği geri çekmesini sağlayacak bir anket ortaya çıktı.

İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından Ocak ayında yapılan bir ankette Erdoğan'a fark atan tek isim belli oldu.

Ankete göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sadece tek bir isim üstünlük sağlayabiliyor.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş'ı çıkarması durumunda Yavaş, Erdoğan karşısında yüzde 41.5 oranında oy alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yüzde 37.5'te kalıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına Kılıçdaroğlu'nun çıkması durumunda Erdoğan yüzde 39.7 alırken, CHP lideri yüzde 28.9'da kalıyor.

Erdoğan’a rakip oldukları durumda, en düşük oy oranına Kemal Kılıçdaroğlu, en yüksek oy oranına ise Mansur Yavaş ulaşıyor”

Kaynak: GAZETE DUVAR