'Karaismailoğlu ve Kurum, Ekrem İmamoğlu'nun yerine İBB'ye talip'

Gazeteci Barış Pehlivan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da İBB Başkanlığı'na talip olduğu iddiasını okuyucularıyla paylaştı. Barış Pehlivan, daha önce de Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğu'nun İBB'ye talip olduğunu öne sürmüştü.

'Karaismailoğlu ve Kurum, Ekrem İmamoğlu'nun yerine İBB'ye talip'
Yayınlanma Tarihi : 05 Ağustos 2022 13:05

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde AKP iki kez seçimi İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'na karşı kaybetmişti. 2024 yılında yapılacak seçimler ise şimdiden tartışma konusu olmuş durumda. AKP'nin yeniden İstanbul'u kazanmak istediği biliniyor.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan'da dikkat çeken bir yazı yazdı. Barış Pehlivan, Mart 2024'te yapılması beklenen yerel seçimlerle ilgili edindiği bilgileri okurlarıyla paylaştı.

Daha önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) talip olduğu iddiasını aktaran Pehlivan, bugün bir adayın daha çıktığını söyledi:

"Kaçtır anlatacağım, fırsat olmadı. AKP koridorlarını iyi bilen bir kaynağım aradı ve şöyle dedi: 'Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da gözü İBB’de. O da İstanbul’u yönetmek istiyor.'

 

Tam ağzımdan 'Desene, kabinede kavga çıkacak' sözü çıkacaktı ki, telefondaki ses ekledi: 'Biliyorsun ki, hiç yanıltmadım seni. Görürsün; ikisi de değil, çok sürpriz bir adayı olacak AKP’nin. Erdoğan fikir değiştirecek ve İBB’nin başı için başka bir ismi aday gösterecek.'

Haliyle, sordum o ismi. Size şimdilik söylememem şartıyla fısıldadı. Evet, şu an ibre Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’ndan yana. Ama bakalım, kaynağımın dediği gibi Erdoğan daha 'sağlıklı' bir ismi düşünecek mi?"