Kavga büyüyor! Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya çok ağır cevap!

Göçmen karşıtı çıkışlarıyla bilinen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında büyük gerilim. Özdağ, Yarın bakanlığa gideceğini duyurdu

Kavga büyüyor! Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya çok ağır cevap!
Yayınlanma Tarihi : 05 Mayıs 2022 19:43

Sessiz İstila filmine verdiği destekle büyük tartışma konusu olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sert sözlerle İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu tarafından TGRT haber ekranlarında eleştirildi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'da Süleyman Soylu'nun o sözlerine oldukça sert sözlerle yanıt verdi. 

Özdağ, yaptığı açıklamada Soylu'nun kendisine yönelik "Adam yerine koymam, hayvandan aşağı biridir" sözlerine tepki gösterdi. 

Özdağ, "Süleyman, ben yarın saat 11.00’de tek başıma ve silahsız İç İşleri Bakanlığı önünde olacağım. Zerre kadar cesaretin varsa beni şerefli Türk Polisinin arkasına saklanmadan bakanlık kapısında bekle. Kimin ne çocuğu olduğunu orada bütün Türk Milleti görecek" dedi. 

BU SÖZLER MAHKEMEDE BİTER

Öte yandan çok sayıda yorumcu muhtemelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu sözlerden dolayı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirttiler. Özdağ'ın da böyle bir durumda Soylu hakkında şikayetçi olması bekleniyor.

Ümit Özdağ konuşmasının devamında oldukça ağır konuşarak gerilim çıkaracak sözler kullandı. Ve açıklamasının devamında şunları söyledi.

"Bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından çok üzücü bir gün. Biz Türkler 4 bin seneden bu yanda devletli olan iki ulustan biriyiz. Bugün böyle bir kadim devletin içişleri bakanlığı gibi en önemli mevkilerinden birisinde oturan bir zat bir televizyon konuşmasında benimle ilgili olarak şöyle söyledi: "Adam yerine koymam, hayvandan aşağı biridir. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur, istihbarat elemanı olduğu çok açıktır." Bu cümleleri kuran kişi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. 

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, içişleri bakanlığında böyle birinin oturmasını gerçekten ister mi?

Kaynak: Gerçek Gündem