Kılıçdaroğlu adaylıktan vazgeçti! Bir aday belirleyeceğiz, hep beraber destekleyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylık ısrarından vazgeçerek ortay aday konusunda kararlı olduklarını belirtti. Katıldığı canlı yayında konuşan Kılıçdaroğlu ''Bir aday belirleyeceğiz, hep beraber destekleyeceğiz'' açıklamasında bulundu

Kılıçdaroğlu adaylıktan vazgeçti! Bir aday belirleyeceğiz, hep beraber destekleyeceğiz
Yayınlanma Tarihi : 03 Ekim 2022 14:48

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylık konusunda ısrar ederken bu ısrarından Meral Akşener'in uyarıları üzerine vazgeçti.  Halk TV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu şu yayında şunları söyledi. 

Adayın kim olacağı konusunda konuşma olmadı. Seçim tarihini belirlesinler adayımızı belirleriz. CHP'de bu konuyla ilgili görüş beyan edilecekse altı liderin hazırladığı metin var. Bu metin çerçevesinin dışına çıkmamız gerekiyor.

Kazanacağız, hiç kimsenin en ufak endişesi olmasın. Bir aday belirleyeceğiz, hep beraber destekleyeceğiz. 13. cumhurbaşkanı olacak bu kadar açık, bu kadar net. Düzgün bir adam olacak. Devleti, devletin ne olduğunu bilecek. Ahlaklı olacak, verdiği sözü yerine getirecek. Liderlerin belirlediği kriterlere uyacak. Lider olduktan sonra da altılı masayı yönetmeye devam edecek. Devlet aklı olacak. Devletin adaletle yöneteceğini bilecek. Devletin saydam olması için elinden gelen çabayı gösterecek.

Cumhurbaşkanı seçilecek kişinin yakasında bayrağımız olacak, parti rozeti olmayacak