Kılıçdaroğlu davayı kaybetti, Erdoğan'a tazminat ödeyecek

Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları aracılığıyla CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na açtığı 4 manevi tazminat davasına ilişkin kararlar Yargıtay tarafından onandı ve Kılıçdaroğlu 165 bin TL tazminat ödeyecek

Kılıçdaroğlu davayı kaybetti, Erdoğan'a tazminat ödeyecek
Yayınlanma Tarihi : 13 Nisan 2022 20:29

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılan davalarla ilgili haberler yakından takip ediliyor. Kılıçdaroğlu şimdiye dek çok sayıda tazminat davasında davayı kaybetmişti. Kılıçdaroğlu hakkında açılan dört davayla ilgili de Yargıtay tarafından flaş bir karar çıktı. Davaları kaybeden Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tazminat ödeyecek.

TRT Haber'den aktarılana göre, Yargıtay'ın, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na açılan 4 davada verilen tazminat kararlarını kesinleştirdiğini ifade etti.

"Yargıtay'ın kararlarında, Kılıçdaroğlu'nun Başkan Erdoğan'a yönelik sözlerinin ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığına dikkat çekildi" dedi.

Hüseyin Aydın, Man adası iddiaları ile ilgili olarak da Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının kişisel saldırı niteliğinde olduğu sonucuna varıldığını belirtti.

Onaylanan karalar sonucunda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başkan Erdoğan'a 165 bin liralık manevi tazminat ödemesine hükmedildi.