Kılıçdaroğlu'na Erken Seçimin Olacağı Tarih! Erdoğan o tarihte düğmeye basacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programında “Erken seçim olur mu” sorusuna "Ben sonbaharda seçim olacağını düşünüyorum. Kara kıştan çıkarken bir seçimi tercih etmez Erdoğan" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'na Erken Seçimin Olacağı Tarih! Erdoğan o tarihte düğmeye basacak
Yayınlanma Tarihi : 04 Şubat 2022 19:22

Muhalefet her fırsatta erken seçim talebinde bulunurken AKP ve MHP seçimler için 2023 yılını işaret ediyor. Yaklaşık 2 yıldır muhalefet erken seçim olacak öngörüsünde bulunuyor. Fakat erken seçim kararı bir türlü alınmıyor.

Dün ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir canlı yayında erken seçimle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun iddiasına göre Erken seçim için tarih bile belli.

Yeniçağ gazetesinin TV100'den aktardığı habere göre; CHP Genel Başkanı TV100’de katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli ifadelerde bulunurken erken seçim beklentilerini dile getirdi.

Konuşmasında Türkiye’nin en büyük sorunun ekonomi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, sunucunun “Erken seçim olur mu” sorusuna “Ben sonbaharda seçim olacağını düşünüyorum. Kara kıştan çıkarken bir seçimi tercih etmez Erdoğan. Tercih kendisine ait sonuçta bu sandık gelecek milletin önüne” diye konuştu.

İKTİDAR KULİSLERİ NE DİYOR?

Öte yandan AKP ve MHP kulislerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanılacağı belirtilirken seçimin 2023 yılı içerisinde yapılacağına dikkat çekildi.