Kılıçdaroğlu'na göre AKP'nin Oyu Yüzde 30'un altına düşecek! Ancak bir şartla

Halk TV'de Liderler Özel programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suat Toktaş'ın sorularını yanıtlayarak AKP hakkında şaşırtan iddialarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'na göre AKP'nin Oyu Yüzde 30'un altına düşecek! Ancak bir şartla
Yayınlanma Tarihi : 29 Ocak 2022 19:41

CHP Genel Başkanı Halk TV'ye konuk oldu. Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında 6 partinin aldığı karar hakkında bilgiler verdi. Bu partiler Deva Partisi, Gelecek Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve CHP..

6 Siyasi partinin parlamenter sistem metniyle ilgili bilgiler veren Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu programda çarpıcı bir iddiada bulunarak AKP'nin oyunun yüzde 30 altına ineceğini öne sürdü.

İnternet Haber'in derlemesine göre; "Seçim anketlerin AK Parti yüzde 30'ların altına düşmüyor? Nasıl oluyor?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Düşecek, düşecek. Samimi söylemek gerekirse bizim de topluma güven vermemiz lazım.

Bir, biz 6 lider bir araya geldiğimizde, ortak bir fotoğraf verdiğimizde bu güven pekişecektir. İki, erken seçimi istiyoruz. Türkiye'yi bu cendereden çıkarmak için. Neyi nasıl yapacağımızı anlatmamız lazım. Her kuruşun hesabını vereceğini anlatmamız lazım" diye konuştu.