Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren kadın! Yürü Yürünün Nedenini Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çorum ziyareti sırasında yürü yürü diyerek tepki gösteren kadın sessizliğini bozdu..

Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren kadın! Yürü Yürünün Nedenini Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 30 Ağustos 2021 18:25

Bir süredir Sosyal medya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çorum ziyaretini konuşuyor.

Çorum ziyareti sırasında  bir kadın kendisine tepki göstermiş ve çocuğuma dokunma diyerek Kemal Kılıçdaroğlu'nu terslemişti.

O görüntüler sosyal medya gündemine oturunca herkes o kadının kim olduğunu merak ediyordu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren vatandaş Sabah gazetesine açıklamalarda bulundu. Sabah gazetesinden Ali Altuntaş'ın sorularını yanıtlayan Münevver Arıcı ayrıca hakkındaki AK PARTİLİ iddialarına da yanıt verdi.. 

Kılıçdaroğlu'na tepki göstermesinin nedeni olarak HDP ile ittifak yapmaları açıklamasında bulundu..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çorum'da esnaf ziyareti yaptığı sırada "Çocuğuma dokunma. Hadi yürü yürü" diyerek tepki gösteren Münevver Arıcı (54) Kılıçdaroğlu'na HDP ile ittifak yaptığı için tepki gösterdiğini anlattı. Çorum'da esnaf ziyaretine çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarihi Aras Han çarşısında "Nasılsınız, iyi misiniz?" diye sorduğu Münevver Arıcı'nın tepkisiyle karşılaşmıştı.

Münevver Arıcı; "Ben kızım ve torunlarımla alış verişe gelmiştim. Polisler han ve çevresinde tedbir almışlardı. Kılıçdaroğlu'nun geldiğini söylediler. Biz çarşıdan ayrılmak istedik. Biz yürüyüp gitmek istedik ama Kılıçdaroğlu'nun korumaları bizi durdurdu. Bu sırada Kılıçdaroğlu bize doğru geldi ve 'Nasılsınız' dedi. Kızım 'İyiyiz teşekkür ederiz' dedi. Daha sonra torunuma doğru gelince ben "Çocuğuma dokunma. Hadi yürü yürü" dedim ondan sonra polisler bizi uzaklaştırdı" dedi.

Münevver Arıcı şunları söyledi: "Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki göstermemin nedeni HDP ile ittifak yapmasıdır. Ben iyi televizyon izlerim. Haberlerde gördüm. Kılıçdaroğlu Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesini istiyordu. Bir anda onu karşımda görünce Demirtaş ile el sıkıştığı an gözümün önüne geldi ve tepki gösterdim. Ne ben, ne de oğlum AK Parti üyesi değil." 

Öte yandan Münevver Arıcı'nın oğlu yaptığı açıklamada Halk TV hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirdi.. İsmail Saymaz ise Ayşenur Arslan ile yaptıkları ortak yayında sözlerinin arkasında olduğunu açıklamıştı.

Röportajın tamamı SABAH'DA