Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Suriyeli Sığınmacılar yanıtı! bırak bu hikayeleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 milyon Suriyelinin dönüşü için hazırlık yaptıklarını açıklamasını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sert sözlerle eleştirdi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Suriyeli Sığınmacılar yanıtı!  bırak bu hikayeleri
Yayınlanma Tarihi : 03 Mayıs 2022 22:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yapmış olduğu bir açıklamada Suriyeli sığınmacıları ülkelerine göndermek için yeni bir proje başlattıklarını açıklamıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriyeli sığınmacılarla ilgili proje duyurusuna sosyal medya hesabından tartışma yaratacak ifadelerle yanıt verdi.

Duvar'da yer alan habere göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "1 milyon Suriyeli kardeşimizin dönüşünü sağlayacak bir projeyi hayata geçireceğiz" sözlerine tepki gösterdi.

Twitter hesabında Erdoğan'ın sözlerini alıntılayan CHP lideri, şu ifadeleri kullandı: "Erdoğan bırak bu hikayeleri, hala sınırdan akın akın kaçaklar geliyor. Güvenlik güçlerini teyakkuza geçir ve sınırdan tek bir kaçağın geçmesine izin verme. Zaten biz gerisini iki yılda göndereceğiz, senin yalandan projelerine hepimizin karnı tok."