Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ı Kızdıracak Seçim Açıklaması

Türkiye seçime hazır diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ancak buna iktidarın yanaşmadığını iddia ederek bakın neler söyledi..

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ı Kızdıracak Seçim Açıklaması
Yayınlanma Tarihi : 24 Ağustos 2021 16:53

Türkiye gündeminden erken seçim bir türlü düşmüyor. AKP ve MHP Seçim için 2023 tarihini işaret ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaptığı açıklamada erken seçim için çarpıcı bir iddiada bulundu.

Erken seçime hazır olduklarını her fırsatta dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün parti genel merkezinde oldukça özel bir görüşme gerçekleştirdi..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail Maslahatgüzarı Irit Lillian’ı parti genel merkezinde kabul etti.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre, "nezaket ziyareti" kapsamında bir araya gelen Kılıçdaroğlu ve Lillian, Türkiye’deki siyasi gelişmeler ve seçim gündemini konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin siyasi tutumunu anlattığı, “partisinin ve Türkiye genelindeki seçmenin erken seçime hazır olduğunu ancak iktidarın seçime sıcak bakmadığını” söylediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, “olası erken seçimde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının hangi niteliklere sahip olması gerektiği” yönündeki görüşlerini ve “CHP’nin Türkiye’deki sığınmacılara ilişkin izlediği politikayı” anlattı. 

SEÇİM ANKETLERİ NE DİYOR?

Öte yandan yayınlanan bir çok seçim anketinde AKP ve MHP'nin yüzde 50 0y oranına ulaşmasının oldukça zor olduğu görülüyor..