Kılıçdaroğlu'nun adaylık rüyası sona doğru! Akşener'den sonra Babacan'da hayır dedi

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nu üzecek açıklamalar

Kılıçdaroğlu'nun adaylık rüyası sona doğru! Akşener'den sonra Babacan'da hayır dedi
Yayınlanma Tarihi : 26 Eylül 2022 15:29

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TELE1 ve HALK TV yorumcularıyla partisindeki bazı yöneticilerin yönlendirmesiyle aday olması durumunda kazanacağını düşünüyor.

Ulusalpost.com haber muhabirlerinin derlemesine göre ise Kılıçdaroğlu'nun adaylığına CHP tabanında bile karşı çıkanlar var.

Hatta bu durum gazeteci Nevşin Mengü'nün bile dikkatini çekti. Nevşin Mengü sert sözlerle CHP yönetimini eleştirdi.

Meral Akşener'in Kılıçdaroğlu'nun adaylığına pek sıcak bakmadığı biliniyor. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'da kapıları kapattı.

Siirt'te basına konuşan Ali Babacan'ın açıklamaları şöyle oldu

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun parti içine verdiği bir mesaj olarak okuduk son sözlerini. Her partinin adaylıkla alakalı bir iç değerlendirme süreci olabilir. Her partinin adaylıkla alakalı bir dış iletişimi de söz konusu olabilir. Her partinin kendi bileceği iş.

BİZDE ADAY SUNARIZ

Ama biliyorsunuz bu işlerde; bir, her partinin münferit gündemi vardır, bir de altılı masanın gündemi vardır. Altılı masanın gündeminde bu konu yok. Seçim takvimi yaklaşana kadar da olmayacak, karar almış durumdayız."

. Günü gelince yani, biz de altılı masaya aday listesi sunarız. Aday adaylarımızı, sıcak baktığımız isimleri altılı masada konuşacağız