Koltuğunu Kılıçdaroğlu'na borçlu olan Eren Erdem buyurdu: Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur

Cezaevinden çıktıktan sonra CHP'de üst düzey görevlendirme alan Eren Erdem , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik desteğini sürdürüyor.

Koltuğunu Kılıçdaroğlu'na borçlu olan Eren Erdem buyurdu: Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur
Yayınlanma Tarihi : 18 Ocak 2022 02:30

Kılıçdaroğlu tarafından siyasete kazandırılan isimler Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda rengini belli ediyor. Taban Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş aday olsun derken CHP'li Erren Erdem tepki çeken açıklamalara imza attı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin belediye başkanlarıyla görüşmüş ve belediye başkanlarının adaylık konusunda Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'nun adaylığını istediklerini belirtmişlerdi.

Eren Erdem tarafından yapılan açıklama ise özellikle tabanda rahatsızlık yarattı.

T24'ün aktardığına göre; CHP'li Eren Erdem, "CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Eğer Millet İttifakı masası kabul ederse, ittifakın çatı adayı olabilir. Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bu siyasal ve ekonomik krizinden çıkışının tek yoludur. Türkiye'nin içinden geçtiği süreçte, tarihin en derin bunalımı ve devlet krizi yaşanıyor. Millet İttifakı'nın tüm liderleri bu deneyime sahip. Ve Kemal Bey, bana göre; en doğru isim." dedi