Korkusuz Yazarı Ahmet Takan, Soylu'nun Yerine Düşünülen İsmi Açıkladı

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan son yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yerine gelecek isimle ilgili tam mutabakat sağlandığını öne sürdü.

Korkusuz Yazarı Ahmet Takan, Soylu'nun Yerine Düşünülen İsmi Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 06 Şubat 2022 15:46

Kabinenin en güçlü ve AKP tabanının en sevdiği isimlerden biri olan Süleyman Soylu'nun görevden alınacağı ve yerine yeni bir atama yapılacağı öne sürülüyor. MHP tarafından da desteklenen Soylu özellikle merkez sağ seçmeni tarafından  da destekleniyor.

Ancak muhalefetin Soylu hakkındaki iddiaları sürüyor.

Bugünde Sözcü grubuna bağlı Korkusuz gazetesinde dikkat çeken bir yazı yayınlandı.

Ahmet Takan'a göre Süleyman Soylu gidecek yerine eski bakan Efkan Ala gelecek.

Korkusuz yazarı Ahmet  Takan AKP içerisinde Soylu'nun yerine getirilmesi beklenen Efkan alayla ilgili tam mutabakat sağlandığını ve bu konudaki görüşlerini ve şu sözlerle aktardı.. 

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, hafta başında, saray divanı toplantısından sonra yaptığı açıklamada ‘bakanlarda yeni değişiklikle olabilir’ sinyali vermesiyle partisinin kulislerini müthiş bir heyecan sardı. Adeta ‘gidenler’, ‘gelenler’ borsası kuruldu. Eski bakanlara nur yağdı!. Konuşulanlardan bir tanesini örnek vereyim; AKP kulislerinde Efkan Ala’nın tekrar İçişleri Bakanlığı’na getirileceği konusunda tam mutabakat var.
 

Yazısının devamı için Korkusuz