Levent Gültekin, Seçimi muhalefetin kaybedebileceği uyarısında bulundu

Gazeteci Levent Gültekin yaklaşan seçimler öncesi dikkat çeken bir uyarıda bulundu.

Levent Gültekin, Seçimi muhalefetin kaybedebileceği uyarısında bulundu
Yayınlanma Tarihi : 13 Ağustos 2022 15:45

Erken seçim tartışmaları gündemden düşmezken muhalefet seçimi kesin olarak kazanacağını bu yüzden adayın önemli olmadığını düşünüyor. Gazeteci Levent Gültekin ise Diken'de yazdığı köşe yazısında muhalefeti bekleyen tehlikeye karşı uyardı.

Muhalefetin eleştiriye açık olmadığını ve eleştirileri dikkate almadığını ima eden Levent Gültekin ''Altılı masanın adı var kendisi yok'' diyerek tepki gösterdi.

Levent Gültekin'in yazısındaki şu görüşleri ise dikkat çekiciydi.

Muhalefet, bütün umudunu ekonomideki yıkıma bağlamış durumda. Yani ekonomideki yıkımın mevcut iktidarı indirmeye yeteceği rahatlığıyla hareket ediyorlar. Böyle hareket ettikleri için tartışmalı konuları netleştirme çabasına girmiyor, aday belirlerken kazanabilecek aday yerine hak ettiğini düşündükleri isimlere yöneliyorlar.

Kararsız seçmenlere de dikkat çeken Levent Gültekin dikkat çeken bir ankette paylaşmış bu yazısında.

Kararsız seçmenlere, “Muhalefetin adayını beğenmediğiniz durumda nasıl davranırsınız?” diye sorulmuş.

Kararsız seçmenlerin yaklaşık yüzde 18’i “Sandığa gitmem” cevabını verirken yaklaşık yüzde 17’si ise “Erdoğan’a oy veririm” demiş.

Kararsız seçmenlerin büyük bir risk oluşturduğuna dikkat çeken Levent Gültekin muhalefeti açıktan uyarıyor.. Yani açıkçası Muhalefet ‘ceketini koysa’ bile seçimi kazanır tezinin doğru olmadığını belirtiyor.

Yazısının tamamı Diken'de