Levent Üzümcü'den Erdoğan'ı Kızdıracak Kitap Eleştirisi! “BENİ İŞİMDEN ATTIRAN…”

Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabına ilginç bir tepki de Levent Üzümcü'den geldi..

Levent Üzümcü'den Erdoğan'ı Kızdıracak Kitap Eleştirisi! “BENİ İŞİMDEN ATTIRAN…”
Yayınlanma Tarihi : 10 Eylül 2021 19:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yazılan kitap siyasetin en üst sırasında gündem olmaya devam ediyor.

 Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitapla ilgili tiyatrocu Levent Üzümcü sosyal medya hesabından tartışma yaratacak bir mesaj paylaştı.

Mesajında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adını vermese de üstü kapalı bir şekilde mesaj gönderdi.

KRT TV'nin haberine göre: Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabı 6 Eylül’de satışa çıktı.

İlk basımı, iktidara yakınlığıyla bilinen Turkuvaz Kitap tarafından 40 TL’den satışa sunulan kitap, hem sosyal medyanın hem de muhalefetin gündeminde.

Kitabın ismi ve içeriği hem bazı iktidara yakın kesimler hem de muhalefet cephesinde tartışılırken; kitaba yönelik bir eleştiri tiyatro ve sinema oyuncusu Levent Üzümcü’den geldi. Üzümcü, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, isim vermeden Erdoğan’a yüklendi.

“BENİ İŞİMDEN ATTIRAN…”

Levent Üzümcü, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, kendisini işinden attırmakla suçladığı Erdoğan’ı ve kitabını eleştirdi. Ünlü oyuncu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:


“Boyun Eğme” kitabımı işimden haksız yere atıldıktan sonra yazdım, beni işimden attıran, daha adil bir dünyanın mümkün olması üstüne kitaplar yazıyor. tivit bu kadar.” 

Levent Üzümcü'nün mesajı kısa sürede sosyal medyanın gündemine otururken kimi vatandaşlar destek kimi vatandaşlar ise tepki gösterdi.

Levent Üzümcü muhalif kimliğiyle biliniyor ve zaman zaman sivri çıkışlarıyla iktidarın şimşeklerini üzerine çekiyor.. 

İlgili Haberler