Macaristan örneğiyle muhalefeti uyardı! Erdoğan'ı hafife almanın maliyeti ağır olacak

Gazeteci Murat Yetkin, "Muhalefet kendi içindeki sorunları görmezden gelip yerinde sayarken Erdoğan mesafe alıyor" açıklamasında bulundu.

Macaristan örneğiyle muhalefeti uyardı! Erdoğan'ı hafife almanın maliyeti ağır olacak
Yayınlanma Tarihi : 24 Eylül 2022 13:46

TELE1, Halk TV programcıları ve CHP yönetimi seçimi çantada keklik görmeye devam ediyor. Bu nedenledir ki Erdoğan karşısında Kemal Kılıçdaroğlu'nun 10 puan fark atarak kazanacağını öne sürüyorlar. Oysa böyle bir durumun olmadığı çok açık. Anketlerde son sıralarda yer alan Kılıçdaroğlu bir umut olarak gösterilirken Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın ise önü kapatıldı.

Gazeteci Murat Yetkin'de dikkat çeken bir köşe yazısı yazdı.

Ulusalpost.com haber muhabirlerinin edindiği bilgiye göre Murat Yetkin, söz konusu yazısında muhalefeti Macaristan örneğiyle uyardı.

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisini ikinci kez uyardığını belirterek, "Unutmamak lazım ki siyaset yaşanan gerçeklerden çok algılanan gerçekler üzerine kuruluyor. Halkta -velev ki iktidarın propaganda aygıtlarının da katlısıyla- Altılı Masada sorun olduğu algısı varsa bu algı mezarlıkta ıslık çalarak giderilemez. Tam tersine gerçekten sorun olduğu algısına yol açar ve maliyeti ağır olur." diye yazdı. Yetkin, Macaristan’da altı partili güçlü koalisyonu hatırlatarak "kendi içlerindeki sorunlar nedeniyle seçimi kazanan yine Viktor Orban oldu." dedi.

Muhalefetin kendi içindeki sorunları görmezden gelip yerinde sayarken, Erdoğan'ın mesafe aldığını savunan Yetkin, "Artık hayat pahalılığı ve enflasyon yoktur söylemini bıraktı; yoktur diyerek puan kaybettiğini görüyordu. Şimdi var ama önemsiz, yine biz düzeltiriz söylemine geçti ve TOKİ projesiyle adeta hayal ve umut satarak durumunu toparlıyor." ifadelerini kullandı.

Yetkin "Rakibi küçümsemek maliyeti her durumda yükseltir. Maliyeti ödeyen sadece muhalefet partileri olamayınca durum daha da ciddi demektir." değerlendirmesini yaptı.

Tamamını okumak için tıklayın