MAK araştırmadan AKP'ye kötü haber! İşte son 8 anketin 7'sinde AKP'nin oy oranı

MAK Araştırma başkanı Mehmet Ali Kulat, yaptıkları son 8 anketin 7'sinde AKP'nin oy oranının yüzde 30'un altında olduğunu iddia etti.

MAK araştırmadan AKP'ye kötü haber!  İşte son 8 anketin 7'sinde AKP'nin oy oranı
Yayınlanma Tarihi : 29 Eylül 2022 13:52

Erken seçim iddiaları gündemden düşmezken partilerin oy oranları da büyük merak konusu olmaya devam ediyor.

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e son anket çalışmaları ile ilgili değerlendirmede bulundu  . Kulat, son 8 anketin 7'sinde AKP'nin oy oranının yüzde 30'un altında olduğunu söyledi.

AKP YÜZDE 30 ALTI

Kulat, son anket sonuçları ile ilgili şunları aktardı:

"Biz 2022 yılı içerisinde yaptığımız 8 araştırmanın 7'sinde Ak Parti'yi yüzde 30'un altında gördük. Hatta yüzde 26,5'a kadar indiği oldu. Son ankette konut, EYT'nin (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) çözüleceği gibi, 3600 vesaire. Bunlar şu anda Ak Parti'nin oy oranını yüzde 31'e kadar çıkardı. Aynı şekilde MHP'de de çok küçük bir toparlanma gözlemleniyor. Bunda da hem ittifakın ortağı olmasının hem de Devlet Bahçeli'nin peş peşe mitinglerinin etkisi var. Bu seçmende bir moral ve motivasyon oluşturur. 6,5-7'de oy oranı gözüken MHP, belki önümüzdeki süreçte bu trend devam ederse daha yukarıya doğru çıkabileceğini gösteriyor. Bu da doğal olarak Millet İttifakı'nda küçük oy kayıpları anlamına gelmektedir. Yani bir tarafı yükselirken diğer taraf düşüyor.

Öte yandan CHP'nin oy oranıyla ilgili de Mehmet Ali Kulat bazı iddialarda bulundu. Buna göre CHP'nin oy oranı yüzde 25-26 bandında seyrediyor.