MAK Araştırma'nın son anketinde AKP'ye kötü haber

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, konuk olduğu programda son seçim anketi sonuçlarını paylaşarak AKP'ye kötü haberi verdi.

MAK Araştırma'nın son anketinde AKP'ye kötü haber
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2022 14:59

Yayınlanan her ankette AKP erimeye devam ediyor. MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat gündeme damga vuracak iddialarda bulundu. MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat'a göre AKP hala birinci parti ancak partinin oyları erimeye devam ediyor. Hatta CHP ve AKP yakınlaşmak üzere..

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, Ankara Masası Genel Yayın Yönetmeni Fatih Atik'in konuğu oldu. Gündeme ve seçim kanununda değişiklik teklifine ilişkin konuşan Mehmet Ali Kulat, son yaptıkları anketin sonucunu da canlı yayında paylaştı.

"CHP'YLE ÇOK YAKLAŞTILAR KAFA KAFAYA GELDİLER"


CHP ile AKP arasındaki makasın daraldığını belirten Mehmet Ali Kulat "Biz her ay kamuoyu araştırması yapıyoruz.

Sistematik bir şekilde abonelerimiz için yapıyoruz. AK Parti'nin halen birinci parti olduğunu söyleyebilirim.

Ama makas CHP ile son derece kapanmış durumda. Bu CHP'nin oyu arttığı için değil AK Parti'nin oyu azaldığı için. AK Parti'de erime devam ediyor.

AK Parti şu anda yüzde 28-29 bandında ki bunun içinde yüzde 2'lik bir HDP'li seçmenin olduğunu var sayarsak 27'lere kadar inebilecek bir AK Parti şuan için görünüyor. CHP'yle çok yaklaştılar kafa kafaya geldiler." diye konuştu. Kaynak: Gerçek Gündem