Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na Sinsi Kumpas!

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu için büyük bir oyun oynanıyor...

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na Sinsi Kumpas!
Yayınlanma Tarihi : 16 Mayıs 2022 01:33

HDP'li Ahmet Türk'ün yaptığı açıklamalar siyaset gündemine bomba gibi düştü. Birileri Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na yönelik ilgiden dolayı oldukça rahatsız durumda. Ahmet Türk şimdiden Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a kapıyı kapatıyor aklı sıra HDP'nin Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini inceden inceye söylemeye çalışıyor. Resti de çekiyor. Millet ittifakı biz olmadan seçimi kazanamaz diyor.. Doğruya doğru HDP'nin ve Kararsız seçmenin oyuna ihtiyaç var.. Ancak Ahmet Türk'ün bilmediği bir şey var. Ülkücü seçmenin de oyuna ihtiyaç var. Bugün İyi Parti tabanının büyük bir bölümü Ülkücü ve Ulusalcılardan oluşuyor. Bu tabanda da Kemal beyin desteği yok. E ne olacak şimdi?

Ancak bu umurlarında değil. Hiç birinin seçim kazanmak gibi derdi yok! Tek amaçları belli. Bir seçimi daha Erdoğan'a altın tepside sunmak. Muhalefet olmak hepsinin hoşuna gidiyor. Hiç birinin ülkeyi yönetmek gibi bir amacı gayesi yok. Bana kızıyorlar sen neden bu kadar muhalefeti eleştiriyorsun diye? 20 yıldır bir ülkede her seçimde iktidar kazanıyorsa muhalefetin hatası çok büyüktür. Önce muhalefeti sonra iktidarı değiştirmek gerek.. Bunu aklı başında olan herkes söylüyor. Ancak yaşını başını almış kişiler takım tutar gibi parti tuttukları için bir türlü muhalefeti cezalandırmak akıllarına gelmiyor. Muhalefet liderleri de o koltuğa yapışıyor nasıl olsa bana tıpış tıpış oy verecekler diyerekten bildiğini okuyor. Seçim kaybedilmiş umurlarında bile değil. Adamlar Salıdan salıya konuşmaktan mutlu.

Şimdi de Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun önünü kesmek için sinsi bir tuzak kuruluyor. Neymiş efendim onlar belediye başkanı olarak kalmalılarmış! Gerekçeleri de buymuş! CHP Genel Merkezindeki yöneticilerin bu gerekçeleri toplumda tepkiye yol açınca bu kez Ahmet Türk'ü manşetlere taşıdılar.

 Ahmet Türk'ün yargı dağıtması boşuna değil. İmamoğlu için Diyarbakır'da başka Rize'de başka konuşuyor diyerek onun çift dilli olduğunu belirtip kapıyı kapatıyor. Mansur Yavaş içinde Kürtler oy vermez diyor! Birileri Ahmet beye gerçekleri söylesin. Mansur Yavaş her kesimden oy alacak. Aday olursa öyle böyle değil en az altı puan fark atacak. Yeter ki birileri onun önünü kesmeye çalışmasın. Ayrıca tekrar tekrar söylüyorum Z kuşağının aklında fikrinde asla böyle şeyler yok. Z kuşağı artık meseleye ırk ve inanç ekseninde asla yaklaşmıyor. Haftalarca birileri gönlümdeki aday Kılıçdaroğlu gazlaması yaptı baktılar toplumda karşılık yok şimdi İmamoğlu ve Yavaş'ın önünü başka şekillerde kapatmaya çalışıyorlar. Korkunun ecele faydası yok!

Bu muhalefet artık değişmek zorunda.. Eğer inatla toplumun taleplerine kulak vermeyip Kılıçdaroğlu ile yarışa girecek olurlarsa görülmemiş bir tepkiyle karşılaşacaklar. Sandıkta Kılıçdaroğlu ola ki yenilirse hiç biri ama hiç biri bir sonraki seçimde alacakları bu oyun onda birini alamayacaklar. Buna İyi Parti'de dahil hepsi oluşacak başka bir muhalefet dalgasıyla barajın dibini boylayacaklar ve bir daha gelmemek üzere gidecekler. 10.Balkon konuşmasını artık muhalefet seçmeni dinlemek istemiyor. 9 kez dereden geçerken suya çamura batıran bir liderin peşinden gidecek bir kitle yok! Tıpış tıpış oy vereceksiniz diyenler bu kez büyük hüsrana uğrayacaklar. O yüzden yol yakınken İmamoğlu ve Yavaş'ın önünü tıkamaya çalışanlar aklını başına almalıdır.

SADIK ŞİMŞEK