Mansur Yavaş'ın Erdoğan'a Rakip Olmak için tek şartı belli oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Habertürk'te Fatih Altaylı'nın konuğu oldu adaylık konusunda açıklamalarda bulundu..

Mansur Yavaş'ın Erdoğan'a Rakip Olmak için tek şartı belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 25 Ağustos 2021 00:41

Son Dakika Haberine göre Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda Mansur Yavaş sonunda suskunluğunu bozdu.

Yavaş'ın aday olmak için tek şartı var. Kılıçdaroğlu aday ol derse aday olabileceğini açıkladı..

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. Yavaş, Ankara'nın yerel gündeminin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında konuştu.

Altaylı'nın "Anketlerde isminiz üst sıralarda çıkıyor, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ne düşünüyorsunuz" sorusunu yanıtlayan Yavaş, "Kemal bey beni birçok muhalif isme rağmen aday yaptı. Kılıçdaroğlu'nun iradesi dışında bir şey yapma durumum olamaz. Günü geldiğinde aday ol derlerse bunu konuşuruz" dedi.

Evet Mansur Yavaş'ın adaylık için şartı bu. O halde tüm CHP'lilere düşen bir görev var. Buldukları her ortamda Mansur Yavaş'ın veya Ekrem İmamoğlu'nun adaylığını desteklemek.

Peki bunu neden yapmalı CHP'liler...

Cevabı gayet basit.

BAŞKANLARIN ADAYLIĞINA SICAK BAKMIYOR

Çünkü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylık konusunda belediye başkanlarının adaylığına sıcak bakmıyor. Hatta kendisinin adaylık için çalışma yürüttüğüne dair bilgiler var.

Geçtiğimiz günlerde CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş yapmış olduğu bir açıklamada Kılıçdaroğlu'nun siyasi kariyerini Cumhurbaşkanı adayı olarak noktalamak istediğini belirtmişti. 2023 Seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nun yaşının da 74 yaşında olacağını ifade etmiş ve siyasi kariyerini aday olarak noktalayacağını öne sürmüştü.

Şu açıklamaya bakar mısınız? Siyasi kariyeri aday olarak noktalamak!..

Lütfen biraz vizyon! Bir yanda seçim kazanabilecek iki pırıl pırıl aday. Biri Ekrem İmamoğlu diğeri Mansur Yavaş..

Diğer bir tarafta ise kariyerini aday olarak noktalamayı düşünen bir Genel Başkan...

Bu kötülüğü ne muhalefete nede Türkiye'ye yapmaya kimsenin hakkı yok..

Halkın kararı belli.. Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu aday olmalı..  Kılıdaçdaroğlu ile Erdoğan'ın karşı karşıya geleceği bir seçimde Erdoğan ezici bir çoğunlukla kazanacaktır.. 

A Planında Kılıçdaroğlu

B planında Abdullah Gül

C planında x kişisi

D planında İhsanoğlu benzeri biri

E planında hepsine benzer biri...

Gibi şeylere ihtiyaç yok.. Madem Yavaş'ın adaylık için tek şartı Kılıçdaroğlu.. O halde yüksek sesle haykıralım aday Yap Mansur Yavaş'ı veya Ekrem İmamoğlu'nu Sayın Kılıçdaroğlu...

Sadık Şimşek yazdı... - ULUSAL POST