Meral Akşener Düğmeye Bastı. Büyük Değişim

İyi Parti'de hareketli günler yaşanıyor. Meral Akşener parti yönetiminde değişikliğe gidiyor

Meral Akşener Düğmeye Bastı. Büyük Değişim
Yayınlanma Tarihi : 19 Şubat 2022 19:40

İyi Parti'de hareketli günler yaşanıyor. İddialara göre İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti yönetiminde ciddi bir değişiklik yapacak. Parti yönetiminde performansa bağlı olarak görevlendirmeler yapılacak. 

İddiaların sahibi ise Habertürk yazarlarından Muharrem Sarıkaya.. Sarıkaya'ya göre Akşener bu kararını parti yönetimine de duyurdu. Değişikliğin ise önümüzdeki hafta veya 28 Şubat'ta 6 Siyasi partinin açıklamasının ardından yaşanacağına yönelik iddialar var.

İddialara göre Meral Akşener bu kararını “Kimse alınganlık göstermesin” diyerek parti yöneticilerine ifade etmiş.. 

Muharrem Sarıkaya'nın iddiasına göre CHP yönetiminde de bazı değişiklikler yaşanabilir. Genel Başkan yardımcıları arasında değişiklik yaşanabileceğini öne süren Sarıkaya'ya göre gerek İyi Parti gerekse CHP'de seçim öncesi büyük bir değişim beklentisi hakim.

Ancak Sarıkaya'nın atladığı bir şey var. CHP kurultayı erteledi. Salgın ve erken seçimi gerekçe gösteren Kılıçdaroğlu yönetimi olağan kurultayı erteleyerek herhangi bir değişiklik yaşanmayacağını ve aynı kadroyla seçime katılacağını bizzat duyurdu. Yani İyi Parti'de bir değişim olabilir ancak CHP'de herhangi bir değişim beklenmiyor.