Meral Akşener yeniden Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığını gündeme getirdi! Saha karıştı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Habertürk ekranında yaptığı açıklamalar tartışma konusu olmaya devam ederken Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığı yeniden gündeme geldi. Saha karışmış durumda

Meral Akşener yeniden Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığını gündeme getirdi! Saha karıştı
Yayınlanma Tarihi : 01 Ekim 2022 00:17

CHP Genel Merkezi adaylık sürecini oldu bittiye getirerek CHP Genel Başkanı Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını dayatmaya çalışırken İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarıyla hüsrana uğradı. Kılıçdaroğlu'nun adaylığı artık tam anlamıyla zora girmiş durumda. Masadan Ali Babacan ve Meral Akşener çekinceleri olan isim.

Halk TV ile TELE1 medyası Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığını masadan kaldırmaya uğraşırken Meral Akşener yaptığı son hamleyle iki ismi tekrar masaya getirdi.

Bu durum Karar gazetesi yazarı Yusuf Ziya Cömert'in de gündemindeydi.

Karar yazarı Yusuf Ziya Cömert, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "kazanacak aday" vurgusuna ilişkin olarak, "Akşener’in sözleriyle ‘seçilecek aday’ın altı çizilmiş oldu. Yavaş ve İmamoğlu’nun adaylığına itirazı olmayacağını söyleyerek iki belediye başkanını muhtemel cumhurbaşkanı adayları listesine sokmuş oldu. Tabii ki Kılıçdaroğlu hattan düşmüş olmadı." yorumunu yaptı. 

Cömert yazısında, "Ama Yavaş ve İmamoğlu’nun ‘masaya gelmesi’ne kapı açıldı. Akşener bu çıkışı yaparken nezaket kurallarına riayet etti mi? Çok ciddi olduğunun anlaşılması için Kılıçdaroğlu’nun 2018 seçimlerinde 15 milletvekilini göndererek yaptığı jestin artık bir borç olmadığını o borcun 2019 seçimlerinde ödendiğini söyledi. Yani borcu sildi. Çok mu sert? Söylendiği anda sert. “Ölünceye kadar şükran duyacağım” cümlesiyle ifadeyi yumuşatmasaydı sert olarak kalırdı. Ne oldu şimdi? Muhalefet Kılıçdaroğlu’nun ‘ortak aday’lığının eskisi kadar kesin olmadığı bir zemine gelmiş oldu." düşüncesini dile getirdi.

Cömert şu ifadeleri kullandı: 

"Masa dağılır mı bu çıkıştan sonra?Herhalde dağılmaz.Herhalde dağılınca daha çok dağılacaklarını tahmin ederler. "