Meral Akşener'den Barış Yarkadaş ve Gürkan Hacır'ın İşine Son Veren KRT'ye tepki

KRT TV'de yayınlanan ve Gürkan Hacır'ın sunduğu, Şimdiki Zaman adlı program yayından kaldırılınca söz konusu karara en sert tepki İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi

Meral Akşener'den Barış Yarkadaş ve Gürkan Hacır'ın İşine Son Veren KRT'ye tepki
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2022 21:01

Daha önce Halk TV'de yayın yapan Gürkan Hacır bu kanaldan ayrılarak KRT TV'ye geçmişti. KRT TV'de Şimdiki Zaman programını sunan Gürkan Hacır bu programda genellikle Barış Yarkadaş ve usta isimlerle yorumlarda bulunuyordu.

KRT TV beklenmedik bir kararla programı yayından kaldırdı. Programın yayından kaldırılması sonrası İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Barış Yarkadaş'ı telefonla arayarak üzüntülerini dile getirdiği belirtildi. Oda TV, Barış Yarkadaş'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptıkları paylaşımları haberleştirdi. 


Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından Meral Akşener'in açtığı telefonla ilgili olarak şunları yazdı:  

"Az önce İYİ PARTİ Genel Başkanı Sn. Meral Akşener aradı ve KRT TV’de yayımlanan Şimdiki Zaman adlı programımızın yayından kaldırılmasından ötürü duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Medyadaki az sayıda nitelikli programlardan biri olan Şimdiki Zaman’a son verilmesini şaşkınlıkla karşıladığını belirten Akşener, “Sizin şahsınızda programın yapımcısı Gürkan Hacır'a da dayanışma duygularımı iletiyorum” dedi.

Yazılarımızı Korkusuz Gazete'den takip ettiğini de belirten Akşener, “Hiçbir gazetecinin işsiz kalmasını kabul edemem. Herkes fikirlerini özgürce  5- dile getirebilmelidir” ifadesini de kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral Akşener’e duyarlılığı, nezaketi ve gösterdiği dayanışma için teşekkür ediyorum. Bu arada dayanışma duygularını ileten binlerce mesaja cevap veremediğim için de özür diliyorum." açıklamasını yaptı.

TELE1'E Mİ GEÇECEKLER?

Öte yandan Barış Yarkadaş ve Gürkan Hacır'ın TELE1'e geçeceğine yönelik iddialar da var. Ancak henüz bu iddialar doğrulanmış değil.