Meral Akşener'den Kemal Kılıçdaroğlu'na başörtüsü konusunda eleştiri! Derin yoksulluğu anlattı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü gazetesinin İstanbul'daki merkezine ziyarette ve burada Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü meselesini gündeme getirmesine yanıt verdi. Akşener ortada bir sorun olmadığına dikkat çekerek derin yoksulluğu anlattı

Meral Akşener'den Kemal Kılıçdaroğlu'na başörtüsü konusunda eleştiri! Derin yoksulluğu anlattı
Yayınlanma Tarihi : 07 Ekim 2022 22:16

Herkes bir şeyler söyledi! Meral Akşener'in ne diyeceği merak konusuydu.

Sözcü gazetesini ziyaret eden Meral Akşener gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği "başörtüsü" konusu ile ilgili de konuşan Meral Akşener çok sayıda muhalif ismin eleştirdiği kimi Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermedi.

Akşener “Kapanmış yaraların üzerinde konuşmayı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim” ifadesini kullandı. Türkiye'de çok fazla kanayan yara bulunduğuna dikkat çeken Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Derin yoksulluk içindeki evleri geziyorum. Bir kapağı yamuk buzdolabını açtığımda içinde hiçbir başka gıdanın yer almadığı, mercimek çorbaları görüyorum. Yağ bile yok. 3.5 yaşında kucağınıza aldığınızda kemikleri sayılan kız ya da erkek çocukları görüyorum. Rutubet dolayısıyla astım olmuş çocuklar görüyorum. 15'inden sonra da obez olmuş kız ve erkek çocuklar görüyorum.”“Bir kadının başını örterek ya da açarak gezmesi insan hakkıdır” diyen Akşener, bununla ilgili bir problemleri bulunmadığını vurguladı.