Meral Akşener'e Yeni Rakip! Üstelik En Yakınındaydı

Tansu Çiller'in siyasete döneceği öne sürülürken bu girişimin nedeninin Meral Akşener'i durdurmak olduğu öne sürülüyor. Tansu Çiller ve Meral Akşener bir dönem beraber siyaset yapan isimlerdi.. Çiller Başbakan, Akşener ise İçişleri Bakanıydı..

Meral Akşener'e Yeni Rakip! Üstelik En Yakınındaydı
Yayınlanma Tarihi : 22 Şubat 2022 18:59

Geçtiğimiz günlerde Tansu Çiller'in yeniden siyasete döneceği öne sürülmüş, avukatı tarafından ise bu iddia resmen yalanlanmıştı.

Ancak bugün yine Tansu Çiller gündeme geldi.

Yeniçağ gazetesinin derlemesine göre; Yeniden siyaset sahnesine döneceği söylenen Tansu Çiller'in siyasete döneceği parti olarak Aydınlık Demokrasi Partisi gösterilmişti. Partide Genel Başkan Salih Önel istifasını açıkladı.

Bu gelişme üzerine Tansu Çiller gerçekten geri mi dönüyor sorularının sorulmasına neden oldu.

thumbs-b-c-169cfe4b659466e360974969066e735c.jpg

Peki Tansu Çiller geri dönerse ne olacak? İktidar cephesindeki yorumculara göre Tansu Çiller'in geri dönüşü Meral Akşener'in yükselişini durdurabilir.

Oysa ben öyle düşünmüyorum. Tansu Çiller'in geri dönüşü Meral Akşener ve İyi Parti'ye zarar vermez. Aksine bugüne dek AKP'ye oy veren Merkez Sağ seçmeninin Çiller'in partisine kaymasına neden olur.

Meral Akşener'in İyi Parti'sine oy verenlerin büyük bir bölümü MHP'nin politikalarından rahatsız olanlarla ,CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetiminden umudunu kesenlerden oluşuyor. Bugün İyi Parti'ye en çok desteği de bu iki kesim veriyor. Yani Çiller'in dönüşü Çin'den bile duyulur diyenler büyük bir yanılgı içerisindeler. Oy oranını yüzde 9'larda bırakan Çiller, Seçim sonrasında siyasete yüzde 1'lerle veda etmektense, emekliliğin tadını çıkarmaya devam edecektir. 

Sadık Şimşek - Ulusal Post