Metropoll Anketinde Muhalefeti Üzecek Sonuç! Erdoğan detayı dikkat çekti

Metropoll anketin sonuçlarını sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşan Özer Sencar, "Kararsızların yaklaşık üçte biri Erdoğan’ı beğendiğini söylüyor. Kararsızların tavrı seçimi ciddi seviyede etkileyebilir" açıklamasında bulundu

Metropoll Anketinde Muhalefeti Üzecek Sonuç! Erdoğan detayı dikkat çekti
Yayınlanma Tarihi : 07 Ocak 2022 16:21

Türkiye'de yapılacak olası bir seçimde seçimin kaderini kararsızlar belirleyecek. Kararsız seçmenin büyük bir bölümü AKP tabanında bulunuyor.

Bu tabanın CHP'ye yakınlaşması pek mümkün görünmüyor. Özellikle Yeniden Refah Partisi ile Gelecek Partisi ve Deva Partisi'ne yönelen bu kitle bu partileri ise baraj problemi nedeniyle tercih etmiyor.

Bu durumu fark eden Fatih Erbakan yeni bir ittifak talebinde bulunsa da muhalefette bu talep karşılık bulmamıştı.

Gazete Duvar'ın aktardığı habere göre;  Metropoll Araştırma’nın Aralık 2021 anketi sonuçlarında, seçimde belirleyici olacak kararsızlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan bakış açıları soruldu.

Anket verilerine göre kararsız seçmenin üçte biri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı "beğendiğini" ifade etti.

Metropoll’ün anketinde, seçmenin yüzde 25,9'unu oluşturan kararsızların yüzde 8,3’ü Erdoğan’ı beğendiğini söyledi.

fibcgdpveai85b2-kbdl-jpg.webp

Erdoğan’ı "beğenmeyenlerin" oranı 13,3 olurken “Ne beğeniyorum, ne beğenmiyorum" diyenler yüzde 2,7, “Fikrim yok” veya “Cevabım yok” diyenler yüzde 1,6 oldu.

Anketi paylaşan MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu Özer Sencar, “Kararsızların yaklaşık üçte biri Erdoğan’ı beğendiğini söylüyor. Kararsızların tavrı seçimi ciddi seviyede etkileyebilir. Rakip güçler arasındaki fark çok azsa ayrıntılar çok önemlidir. AKP ve MHP kökenli kararsızlara dikkat. Geri gitme eğilimleri yüksek. Yaklaşık 8 puanlık bir kitle. Kritik bilgiler ayrıntıda gizlidir” ifadesini kullandı