MHP Genel Başkanı Bahçeli'den AKP'li Eski Vekile Laiklik Tepkisi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski AKP Milletvekili Resul Tosun'un laiklik anayasadan çıkarılmalı önerisine isyan etti!

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den AKP'li Eski Vekile Laiklik Tepkisi!
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2021 17:03

MHP Genel Başkanı Bahçeli sert bir açıklama yayınladı "Bilinmelidir ki ne dinimize laf söyletiriz ne de Cumhuriyet'in laiklik sütununu kırdırırız. "

Son bir kaç gündür bazı siyasetçiler Diyanet'i eleştirirken bazı siyasetçiler ise Laiklik ilkesini eleştiriyorlar.

Tartışmalara katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıktan meydan okudu. İlk kez Devlet Bahçeli böylesine bir sert mesaj yayınladı.

AKP ile Kurduğu Cumhur ittifakına geçtiği günden itibaren iktidar medyasının manşetlerden düşürmediği MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin bugünkü açıklamaları ise görmezden gelindi.

Peki Bahçeli açıklamasında neler söylemişti?

Gerçek Gündem'in haberine göre: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski AKP Milletvekili Resul Tosun'un "laiklik anayasadan çıkarılmalı" önerisine tepki gösterdi.

Bahçeli, "Bu görüşü seslendiren veya destek verenler Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerini dinamitlemek isteyen, kurucu emanetleri kundaklamak için gün sayan hastalıklı ve hasarlı zihniyetlerdir" dedi.
 
"Bilinmelidir ki, ne dinimize laf söyletiriz, ne de Cumhuriyet’in Laiklik sütununu kırdırırız" ifadelerini kullanan Bahçeli, "Kötü niyet sahipleri sabırları sınayıp sınır ihlali yaparak milletimizin sinir uçlarıyla oynamaya kalkışmamalıdır diye konuştu.

Resul Tosun, Star gazetesindeki yazısında "90 senedir dindarlara hayatı zehir etmeye çalışanların ve toplumu İslam'dan uzaklaştırmaya çalışanların tek gerekçeleri laiklik. İşte tam da bu sebeple istismarı önlemek için laiklik ilkesi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi ya anayasadan çıkarılmalı ya da istismarı engelleyecek netlikte tarif edilerek yer almalıdır," ifadelerini kullanmıştı. Tosun, "Her münasebette sözcüleri laikliği bahana ederek İslam dininin toplumda ve devlette etkili olmasından veya görünmesinden rahatsız olmaktadırlar. En son Devlet Bahçeli Bey bu zihniyete karşı çok sert bir cevap verdi," diyerek Bahçeli'yi de kendisine dayanak yapmıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı