MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Taliban önerisini sundu..

Dünya Afganistan'da yaşanan olayları yakından takip ediyor MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de kritik bir uyarı geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Taliban önerisini sundu..
Yayınlanma Tarihi : 16 Ağustos 2021 19:36

Radikal İslamcı Taliban Afganistan'da yönetimi ele geçirdi. Milyonlarca kişi ise Afganistan'dan kaçmaya başladı. Kaçanlar önce Pakistan ardından İran sonrasında ise Türkiye yoluna yürüyecekler.

***

Sonrasında ise hedefleri Avrupa..

**

Dünya böylesine büyük bir krizle karşı karşıya kalırken Türkiye'den de peş peşe açıklamalar geliyor. Muhalefet yaklaşan yeni bir göçmen dalgasına karşı uyarılarda bulunurken bir açıklamada Cumhur ittifakı ortaklarından olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. Taliban konusunda net mesajlar veren Bahçeli atılması gereken adımları da açıkladı.

**

Bahçeli tarafından yapılan açıklamada Taliban konusunda özetle şu ifadeler kullanıldı: İşte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Taliban'ın Afganistan'ı ele geçirmesi sonrası yayınladığı mesajdan ayrıntılar:

 

‘Cumhur ittifakı’nın ortağı MHP’nin lideri Bahçeli ise Türkiye’nin 6 milyona yaklaşan Afgan sığınmacıyla yüz yüze kalacağını öne sürerek şunları söyledi: “Afganistan’daki yeni yönetimle düzensiz göçün önlenmesi hususunda muhakkak surette anlaşma, temas ve fikir birliği temin edilmesi şarttır. Taliban’la görüşmek dahil her seçenek dikkate alınmalıdır. Sıcak çatışma ortamının Afganistan’a bir yarar sağlamayacağı, bu itibarla Taliban’ın bütün Afganları ülkelerinde yaşamaya teşvik ederek kucaklayıcı bir politika izlemesi elzemdir.