MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Seçim Tarihini İlan Etti!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yapmış olduğu konuşmada Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Erken seçim tarihini de duyurdu..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Seçim Tarihini İlan Etti!
Yayınlanma Tarihi : 08 Ocak 2022 17:13

Siyasette erken seçim tartışması devam ediyor. Muhalefet acilen erken seçim çağrısında bulunurken MHP ve AKP ise erken seçime karşı çıkıyor. Minik ortak BBP'de erken seçime hayır derken bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den dikkat çeken açıklamalar geldi. Açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağır sözlerle hedef alan Bahçeli erken seçim iddialarına da son noktayı koydu.

Seçim tarihi için Haziran 2023 tarihine işaret eden MHP lideri Bahçeli ayrıca açıklamasında Sokak tartışmalarına da değindi. 

İHA'NIN aktardığına göre; MHP Lideri Bahçeli, "Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 16. sertifika töreninde katıldı. MHP Genel Merkezindeki törende konuşan Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Demirtaş'ın cezaevinde kalması yönündeki sözlerini işaret ederek Demirtaş'ın terörist olduğunu vurguladı.

"Sandık diyorsanız 2023 yılının Haziran ayını bekleyeceksiniz"

Demokrasi düşmanlarının artık demokrat rolü oynadıklarını ifade eden Bahçeli, "Bizim milliyetçiliğimizin can beraberi demokrasidir, insan onurudur, milli bekadır, millet sevdası, millete ve milliyete mensubiyet şuurudur. Maalesef demokrasi düşmanları, karşımıza geçmişler demokrat rolü oynuyorlar.

Milletimize kefen biçen alçaklar, haktan, hukuktan, insanlıktan bahsediyorlar. CHP Genel Başkanı, sanki bağ bağışlar gibi, sokağa çıkmayacağız diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, geçiniz bu beylik lafları, bırakınız bu tantanaları, sokağa dökülseniz ne yazar, dökülmeseniz ne çıkar. Sandık diyorsanız 2023 yılının Haziran ayını bekleyeceksiniz. Millet iradesine birazcık hürmet ediyorsanız yalanı, riyayı, iftirayı, ihanete teşne olmaktan vazgeçmeyi bileceksiniz, bunu da derhal milletimizin bilgi ve takdirine sunacaksınız. Sokakta gelecek planlayanlar buna pişman olacaklardır" şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı