MHP yönetimine bayrak açıp istifasını sundu! Görülmemiş rest

MHP'nin enflasyon eleştirisi yapan vekili disipline göndermesi ters tepti. Enflasyon açıklaması MHP'de istifa getirdi

MHP yönetimine bayrak açıp istifasını sundu! Görülmemiş rest
Yayınlanma Tarihi : 06 Nisan 2022 22:09

Halkın yaşadığı sıkıntıları gündeme getiren MHP'li Baki Ersoy partisi tarafından istenmeyen adam ilan edildi. Baki Ersoy yaşananlara tepki göstererek partisinden istifa etti. 

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, ekonomide yaşanan sıkıntılara ilişkin 'Enflasyon rakamları gerçeği yansıtmıyor, zamlar milletin belini büküyor' yönündeki açıklamalarının ardından parti üyeliğinden 'kesin çıkarma cezası' ile cezalandırılması için parti disiplinine sevk edildi. Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç da Ersoy'un disipline sevk edilmesine tepki göstererek, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Kılınç, "Milletvekilinin asli görevi milletin hakkını korumak, derdine tercüman olmak, sorunlarına çözüm bulmaktır. Dün MHP Milletvekili Baki Ersoy, vekili olduğu milletin yüksek enflasyondan dolayı beli büküldü dediği için disipline sevk edildi.

Ben de geçmişte benzer eleştiriler yaptığım için parti yönetiminden benzer uyarılar almıştım.

Söylediğine bakıyorum. Doğru mu, evet doğru. Millet perişan, geçinemiyor. Alım gücü kalmadı. Beni disipline sevk etmenize gerek yok. Partim olan MHP'den istifa ediyorum. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Biz her zaman hakkın yanında olacağız. Doğruyu söylemeye devam edeceğiz" dedi. (iHA)

İKİ İSME DAHA AYNISI YAPILMIŞTI

Öte yandan MHP içerisinde iki milletvekiline daha benzer muamele yapılmıştı. O isimlerden biri şimdilerde İyi Parti'de siyaset yapan Erhan Usta ile diğeri de Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'tu.

Özellikle Cemal Enginyurt, AKP'li Tarım bakanını eleştirdiği için MHP Genel merkezi tarafından istenmiyordu. Erhan Usta ise İyi Parti'nin EYT teklifine verdiği destek nedeniyle partisinde istenmeyen adam ilan edilmişti.