MHP'nin hedefinde bu kez Tarkan var! Ağır hakaretler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başdanışmanı Hüseyin Sözlü sosyal medyasından ünlü şarkıcı Tarkan'ı hedef aldı.. Daha öncede MHP'nin hedefinde komedyen Şahan Gökbakar vardı

MHP'nin hedefinde bu kez Tarkan var! Ağır hakaretler
Yayınlanma Tarihi : 30 Ağustos 2021 17:27

MHP Şahan Gökbakar'ın ardından hedefine bu kez ünlü şarkıcı Tarkan' aldı. MHP'de Genel Başkan Danışmanlarından olan Hüseyin Sözlü sosyal medyasından bir paylaşım yaparak şarkıcı Tarkan'a yüklendi.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, sanatçı Tarkan'ın Tunceli için "Dersim’deki yangınların bir an önce kontrol altına alınmasını diliyorum. Kalbim ve dualarım Dersim’le. Geçmiş olsun" şeklindeki paylaşımına sert tepki gösterdi.

MHP'Lİ İSİM ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Tarkan'ın paylaşımı sonrasında Dün akşam saatlerinde Twitter hesabında bir mesaj yayınlayan Hüseyin Sözlü, Tarkan'ın söz konusu paylaşımını alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

320843-606x562.png
 
"Atatürk'ün çıkardığı Tunceli kanununa rağmen 'Dersim' deyişine mi inanacağız ; yoksa yarın atacağın 'Atatürk' vurgulu 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajına mı inanacağız? Ne çukur bir adamsın sen sözde Tarkan."

DERSİM ADI NE ZAMAN TUNCELİ OLMUŞTU?

Tunceli'nin eski adı Dersim'di. Dersim adını taşıyan il 26 Haziran 1926 tarihinde Cumhuriyetin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilen talimat doğrultusunda TBMM'de alınan bir kararla ilçeye dönüştürüldü. Sonrasında ise Elazığ'a bağlandı.

25 Aralık 1935 tarihinde ise 2884 sayılı Tunceli Vilayeti kuruldu.. Mamiki köyünde yeni il merkezi oluşturuldu ve Dersim adı da tamamen ''TUNCELİ'' olarak değiştirilmiş oldu..