Millet İttifakı'nda Kriz! Ayrılmak İsteyen Parti

Millet İttifakı içerisinde dikkat çeken bir çatlak ortaya çıktı. Saadet Partisi Ayrılmak mı istiyor?

Millet İttifakı'nda Kriz! Ayrılmak İsteyen Parti
Yayınlanma Tarihi : 22 Şubat 2022 14:42

Şimdilik 4 siyasi partinin yer aldığı, ilerleyen günlerde de Gelecek Partisi ve Deva Partisi'nin de dahil olacağı Millet İttifakı'nda şaşırtan bir kriz ortaya çıktı. 

Millet İttifakı çatısı altında geçtiğimiz seçimlere giren Saadet Partisi, 3.bir ittifak çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Abdullah Sevim konuk olduğu Kanal42'de tabanın CHP ile birlikte görünmekten rahatsız olduğunu belirterek 3.bir ittifak önerdi.

Üçüncü bir ittifakı bizim oluşturmamız lazım. Bizim oluşturacağımız bu üçüncü ittifakın Türkiye'nin normalleşmesine büyük oranda hizmet edeceğini düşünüyorum dedikten sonra sözlerini '' Bizim tabanımız CHP ile HDP ile bir algılamamızdan, görünmemizden hoşnut değil'' ifadeleriyle noktaladı.

Peki Saadet Partisi liderliğinde kurulacak 3.bir ittifak başarı elde edebilir mi? Sayısız anket şirketinin raporlarına bakıldığı zaman Saadet Partisi yüzde 2 oy oranına bile ulaşamıyor. İttifak lideri olacak partinin en az yüzde 7 oy oranına sahip olması gerek. Ne Saadet Ne Demokrat Ne De BBP'nin böyle bir oy oranı yok. Saadet'in şuan Millet İttifakıyla hareket etmekten başka şansı yok. Bu tarz söylemler bir işe yaramayacağı gibi aksine ittifaka da zarar veriyor...

SADIK ŞİMŞEK - ULUSAL POST