Milli Görüş tabanından Erdoğan'a bir rakip daha çıktı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı

Milli Görüş tabanından Erdoğan'a bir rakip daha çıktı
Yayınlanma Tarihi : 07 Nisan 2022 19:03

Gözler muhalefetin göstereceği adaya kilitlenmiş durumda. Mansur Yavaş şimdilerde en güçlü aday. Ancak CHP Genel Merkezi belediye başkanlarının aday olmasına karşı çıkıyor. Kılıçdaroğlu ismiyle hareket etmek isteyen CHP Genel merkezine tabandan ise tepki yağıyor.

Erdoğan'a yeni bir rakip daha çıktı.

Sol'da yer alan habere göre; Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan katıldığı bir youtube yayınında adaylığını ilan etti.

Fatih Erbakan, gazeteci Alper Altun’un YouTube kanalında, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erbakan, seçmenin kendilerini hiçbir ittifaka yakıştıramadığını belirterek, seçime tek başına girmeleri halinde partisinin cumhurbaşkanı adayı olacağını ifade ederek, şunları söyledi:

"Anadolu’yu karış karış geziyoruz ve gördüğümüz şu halkımız bizi herhangi bir ittifaka yakıştıramıyor. Dolayısıyla seçime tek başımıza girmemiz hepsinden daha evla olacak gibi görünüyor. Bizim gönlümüzden geçen de tek başımıza seçime girmek. Her iki ittifakta da problemler var. Tasvip etmediğimiz eleştirdiğimiz noktalar var. Bizim kendimizin tek başına girme ihtimalimiz son derece yüksek. Böyle bir durumda da Cumhurbaşkanı adayı çıkartmamız yüksek bir ihtimal. Yeniden Refah Partisi’nin cumhurbaşkanı adayının Genel Başkanı olması son derece doğal."

İTTİFAKLARA SICAK BAKMIYOR

Öte yandan Fatih Erbakan, Gerek Cumhur gerekse de Millet ittifakına katılmaya sıcak bakmıyor. Her fırsatta üçüncü bir ittifak öneren Erbakan bu ittifakın da İyi Parti tarafından  kurulması gerektiğinin altını çiziyor.