Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı o tarihte açıklanacak! İlk kez duyurdu

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak merak edilirken Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı o tarihte açıklanacak! İlk kez duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 27 Nisan 2022 13:11

Muhalefet partilerinin artık tek adayla seçime girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bahsettiğimiz partiler elbette altı parti.. Yeniden Refah, Memleket ve Zafer partileri kendi adaylarını çıkarmaya hazırlanıyor.

İTTİFAK KİMİ ADAY GÖSTERECEK?

Millet ittifakının kimi aday göstereceği merak konusu olurken taban Mansur Yavaş'ı istiyor. Genel merkez ise Kemal Kılıçdaroğlu'nu. Adayın ne zaman açıklanacağı tartışma konusu olurken AKP'ye yazar Abdulkadir Selvi flaş bir iddiada bulundu.

İlk tura çoklu adayla girilmeyeceğini, muhalefetin tek aday çıkaracağını söyleyen Selvi, "Cumhurbaşkanı adayı seçim kararı verildikten 1 hafta sonra açıklanacak. Yukarıda belirttiğim gibi hem cumhurbaşkanı adayı belli değil hem de erken açıklanıp yıpranması istenmiyor." açıklamasını yaptı.
 
Selvi, seçime 14 ay kaldığını ifade ederek "Daha köprülerin altından çok su akar ama şimdilik eğilim bu yönde." değerlendimesinde bulundu.

Yazısının devamı için Hürriyet 

Abdulkadir Selvi'nin yazısına ulaşmak için tıklayın