Muharrem İnce CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı. O isim bakın kimmiş

Muharrem İnce CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 14 Ekim 2021 02:03

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak merak ediliyor. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ismi öne çıkarken genel merkez bu iki ismin adaylığına karşı çıkıyor.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni olan Ahmet Hakan'ın yönetiminde Melik Yiğitel ve Hakan Bayrakçı'nın sorularını yanıtlayan eski CHP'li Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 planlarını, ittifak stratejilerini ve siyasetin gündeminde öne çıkan gelişmeleri değerlendiren açıklamalarda bulundu.

Programda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, CHP'nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğini belirterek, "Bence CHP’nin adayı sayın Kılıçdaroğlu olmalıdır yakışanı odur. İYİ Parti’nin adayı da Meral hanım olmalıdır" şeklinde konuştu.
 
Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler' açıklamasını sorunlu görmediğini de aktaran Muharrem İnce, "Ben ayaküstü bu konuların konuşulması taraftarı değilim. Ben cumhurbaşkanı adaylığımda başıma geldi. Bir ilde miting yaptım başka ile gittim. O ilin emniyet müdür yardımcısı geldi bana suikast yapılacağını söyledi ve mitingi iptal etmemi istedi. Bende o an rahmetli Ecevit’i düşündüm. 'Ben mitingimi yapacağımı dedim' ve 'güvenliğimi de siz alın' dedim" ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları sonrası Savcılığın soruşturma başlattığı bildirilmişti.

Ulusal Post - Gerçek Gündem