Muharrem İnce ismini bilmişti. Şimdi de yeni adayı açıkladı

CHP kimi Cumhurbaşkanı adayı gösterecek. Sadık Şimşek yazdı

Muharrem İnce ismini bilmişti. Şimdi de yeni adayı açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 22 Nisan 2022 19:43

Genç kuşak gazetecilerinden Sadık Şimşek, 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce'nin CHP tarafından aday gösterileceğini doğru bilmişti. Şimdi ise yeni adayı açıkladı ve şunları söyledi.

ADAY BELLİ TARTIŞMA BİTTİ

Mansur Yavaş mı yoksa Ekrem İmamoğlu mu derken, CHP yönetimi ısrarla Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyor. Tunç Soyer, Ekrem İmamoğlu ve Eren Erdem gibi isimler gönlümdeki aday Kılıçdaroğlu diyerek destek veriyor.

Bugün geldiğimiz süreç itibariyle CHP yönetiminin seçmenle inatlaşma şansı artık bulunmuyor. Kemal bey değil 1 hafta 1 senede elektriksiz kalsa seçmende bir umut yaratması mümkün değil. 9 seçim kaybederek yıpranmaktan da öte iktidar karşısında ciddi ve güvenilir bir argümanı yok. Karşısındaki iktidarın en çok istediği aday da zaten kendisi. Elektrik kesintisinin AKP'ye zarar vereceğini bile bile iktidarın bu oyuna göz yumması da işte bu yüzden. Akıllarınca adaylığa oynayan Kılıçdaroğlu'nun adaylığını erkenden başlattılar.

Ancak bunlar nafile çabalar.

Aday konusunda toplum kararını verdi. İyi Parti tabanının yüzde 90'ından fazlası Mansur Yavaş diyor. Deva, Gelecek, Demokrat, BBP hatta MHP tabanında bile Mansur Yavaş'a ilgi var.

Bu ilgiye rağmen CHP yönetimi seçmenle inatlaşmayı göze alsa da İyi Parti seçmenle inatlaşmayacak.  Kemal bey ve çevresini saranlara geçmişler ola..

geliyor şimdi Mansur Yavaş...

yavaş yavaş