Muharrem İnce'den çarpıcı açıklama! Fatih Portakal ve Nevşin Mengü'ye neden küstü?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Habertürk yazarı Fatih Altaylı'ya konuştu. İnce yaptığı açıklamada Fatih Portakal, Nevşin Mengü ve Özgür Demirtaş'a küstüğüne yönelik iddialara ilişkin suskunluğunu bozdu.

Muharrem İnce'den çarpıcı açıklama! Fatih Portakal ve Nevşin Mengü'ye neden küstü?
Yayınlanma Tarihi : 19 Mart 2023 17:19

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, finans uzmanı Prof. Özgür Demirtaş, gazeteciler Nevşin Mengü, Fatih Portakal ve İsmail Saymaz’la neden görüşmediğini Fatih Altaylı'ya anlattı. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya ‘küsme’ gerekçesini anlattı.

Nevşin Mengü

İnce’nin anlattıkları şöyle:

*Nevşin Mengü. Bir şey yazmış aradım. Yazdığının doğru olmadığını, böyle bir şey yazmaması gerektiğini söyledim. ‘Yazarım kardeşim’ dedi. ‘Ben senin kardeşin değilim. Babanın arkadaşıyım’ dedim Telefonu suratıma kapattı. Ben Nevşin Mengü’den 20 yaş büyüğüm. Bu yaptığı terbiyesizlikti. ‘Kardeşim‘ diyen ve böyle konuşamayacağını söyleyen birinin suratına telefon kapatanla siz olsanız bir daha konuşur musunuz!

Fatih Portakal


*Fatih Portakal ile aslında bir sorun yaşamadık. Bir konu ile ilgili aradı konuştuk. Sonra programına davet etti. Sosyal medyada yayın yaptığı bir program. Katılmayacağımı söyledim. Kızdı. ‘Her çağrıldığım programa konuk olmak zorunda mıyız’ dedim. Bir daha da konuşmadık.

İsmail Saymaz


*İsmail Saymaz’ı ise bir partinin gazetecisi olarak görüyorum. CHP sözcüsü gibi. Her şeyi CHP adına yapıyor. CHP kulislerinde dolaşıyor. Bu kadar partili olduğunuz zaman gazeteci olmuyor siyasi taraf oluyorsunuz. Aramızdaki sorun bu. Kendisi CHP basın sözcüsü olduğu için onunla işim olmaz.

Özgür Demirtaş


*Özgür Demirtaş hoca ile ilgili olay ise birkaç yıllık. Bir yorum yaptı ben de ‘Hocam ekonomiyi iyi biliyorsunuz ama siyaseti hiç bilmiyorsunuz’ dedim. Bunu da gülerek söyledim. Kendisini ararım, niye küseyim…


*Eleştiriye açığım. Cumhurbaşkanı seçilirsem de açık olacağım. Siz inşallah cumhurbaşkanı olduğum zaman da, boş beleş birini cumhurbaşkanı seçtik diye yazacak kadar özgür olacaksınız. Tüm gazeteciler özgür olacak.

Fatih Altaylı'nın yazısının devamı için Habertürk