Muharrem İnce'den İktidara Afganistan Üzerinden Sert Mesaj!

Taliban yönetiminin Afganistan'da devleti ele geçirmesinin ardından 2018 yılındaki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce iktidarı uyardı..

Muharrem İnce'den İktidara Afganistan Üzerinden Sert Mesaj!
Yayınlanma Tarihi : 16 Ağustos 2021 19:02

Taliban Afganistan Devletini ele geçirdi. Çok sayıda Afganistanlı Taliban rejiminin baskısı altında yaşamamak için kaçışa başladı.

Özellikle çok sayıda İnsan hakları ve kadın örgütü Afganistan'daki cehennemden kurtuluşun yollarını arıyorlar. Ülkeden kaçan çok sayıda Afganistanlı ise önce Pakistan ya da İran ardından da Türkiye'ye geçişin yollarını arıyor.

Türkiye büyük bir göçmen kriziyle baş başa kalırken 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla hükümeti uyardı.

Muharrem İnce'nin mesajında kullandığı ifadeler şu şekildeydi:

Afganistan’ı işgal eden, terörü yaratan ya da destekleyenler arkalarında karanlık bir enkaz bırakarak kaçıyor. İstiyorlar ki bu karanlığın faturasını ülkemiz ödesin. Kirli pazarlıklara oturanlara söylüyorum; 85 milyon Türkiye bu faturayı asla ödemeyecek. Ödemeyeceğiz!

 

İlgili Haberler